Māja ir, kamīna nav: vai tā ierīkošanai jābūvē jauns dūmenis?
Foto: Shutterstock
Dažas pagalītes siltumam un omulībai, lai turpat blakus kamīnam nosēstos un, malkojot siltu dzērienu, lasītu grāmatu – drēgnajā laikā alkas pēc uguns siltuma ir neatvairāma, un Latvijā drēgnums ir gana bieži. Ko darīt, ja pabeigtā mājā, kurā iebūvēta cita veida apkures sistēma, nu gribas ierīkot arī kamīnu? Vai būs jābūvē jauns skurstenis? Vaicājām ekspertiem.

Kur ir kamīns, tur pavisam noteikti vajadzīgs dūmvads un arī gaisa pieplūde. Taču dūmvadi ir dažādi, un ne vienmēr tie ir piemēroti kamīnam – katrai ierīcei nepieciešams atbilstoša izmēra dūmvada kanāls, tādēļ, piemēram, pie ļoti maza dūmvada nevar pieslēgt lielu kamīnu.

Vispareizāk, protams, ir kamīnu iekļaut, jau projektējot māju, norāda kamīnu un krāšņu tirdzniecības un būvniecības uzņēmuma "Baltic Fireplace Studio" valdes priekšsēdētājs Toms Dinvietis. "Tad jau projektēšanas laikā būs zināms, kādu dūmvadu vajadzēs. Cilvēks nekļūdīsies un nepārmaksās, jo pēcāk pārtaisīt vienmēr ir dārgāk. Arī mājas būvniecības laikā jāatceras, ka šis jautājums jāuztic pieredzējušiem speciālistiem, nevis vienkārši būvniekiem, jo viņi diemžēl nav krāšņu meistari."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!