Foto: Shutterstock
Elektroierīces veido nozīmīgu daļu no kopējā elektroenerģijas patēriņa mājsaimniecībā. Taču jebkuram, mainot paradumus, elektrības rēķinu iespējams samazināt par aptuveni 10 procentiem. Savukārt, ja mājoklī tiek izmantotas energoefektīvākas iekārtas, tām, salīdzinājumā ar vecajām ierīcēm, patēriņš var būt pat 10 reizes mazāks. Kādus paradumus jāmaina, lai gūtu efektu un maciņu rēķinu dēļ tukšotu mazāk, pastāsta energoefektivitātes eksperts un interjera dizainers.

"Vārds "taupīšana" nenozīmē, ka mums ir jāatsakās no kaut kā, lai samazinātu patēriņu. Pašreizējo energoresursu cenu dēļ, protams, ir jādomā arī par taupīšanu, taču galvenais ir atrast veidus, kā kļūt energoefektīvākiem. Respektīvi – kā samazināt patēriņu, saglabājot tādu pašu komforta līmeni. Ticu, ka lielākā daļa no mums zina, ko un kā vajadzētu darīt, lai taupītu elektroenerģiju. Piemēram, tējkannā vārīt tikai nepieciešamo daudzumu ūdens vai nelikt ledusskapī siltus produktus. Taču problēma ir tajā, ka ne vienmēr izdodas atcerēties šos ieteikumus un tos ieviest ikdienā," skaidro energoefektivitātes eksperts Anrijs Tukulis.

Vislabākie risinājumi ir tie, kurus var viegli īstenot, kuri neprasa būtiskas dzīvesveida izmaiņas un ir pieejami daudziem. "Sperot pareizos soļus un pārskatot daļu no ikdienas paradumiem, mūsu mājoklis var palīdzēt ietaupīt. Galvenais ir izvērtēt mūsu paradumus mājās un ierīces vai aprīkojumu, ko varam izmantot, lai ietaupītu. Pat mazāki soļi ir būtiski – sākot no pārejas uz LED spuldzīšu, atkārtoti lādējamo bateriju izmantošanu un visbeidzot – izvēloties energoefektīvas ierīces," stāsta "Ikea" interjera dizaina nodaļas vadītājs Darius Rimkus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!