Mīts vai patiesība? Kā lādētāja atstāšana kontaktligzdā ietekmē elektrības rēķinu
Foto: Shutterstock
Viens no bieži popularizētiem elektrības taupīšanas ieteikumiem ir neatstāt elektroierīces iespraustas kontaktligzdā, ja tās netiek lietotas, kā arī uzmanīties no gaidīšanas režīmiem, jo arī to laikā tiek patērēta elektrība. Taču, piemēram, jauno viedtālruņu ražotāji norāda, ka kontaktligzdās atstāti, taču nelietoti telefonu lādētāji elektrības rēķinu nepaaugstinās. Kam taisnība?

Pieaugot elektrības rēķiniem, cilvēki arvien nopietnāk pievēršas elektrības taupības pasākumiem. Tajā pašā laikā tehnoloģijas attīstās, un jau ražošanas procesā tiek padomāts par ierīču energoefektivitāti. Līdz ar to kādu no jau ierastajiem taupības pasākumiem, iespējams, var atmest. Piemēram, elektroierīču atvienošanu no kontaktligzdas, lai gaidīšanas režīmā netiktu patērētā elektrība.

Skolēnu erudīcijas konkursa "Fizmix Eksperiments" eksperti meklē atbildi uz jauniešu bieži ierasto "netikumu" ierīču lādētājus atstāt kontaktligzdās arī tad, kad tos nelieto. Vai tie gaidīšanas režīmā patērē tik daudz elektrības, lai ievērojami paaugstinātu elektrības rēķinu? Skaidro "Elektrum" Energoefektivitātes centra eksperts Toms Lācis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!