Trīs padomi, kā apkures iekārtu lietot efektīvi, videi un veselībai droši
Foto: Shutterstock
Tehnoloģijas ir būtiski attīstījušas, apkures risinājumi kļūst ilgtspējīgāki un ikvienam ir pieejams liels daudzums informācijas par atbildīgu kurināšanu, taču joprojām ziemas sezonā privātmāju apkure rada apmēram trešo daļu no gaisa piesārņojuma pilsētā un mūsu organismā nonāk smalkās daļiņas PM2,5 un PM10. Kā veicināt to samazināšanos un kā labāk izmantot privātmāju un mazo daudzdzīvokļu māju iekārtas?

Par to tika runāts diskusijā "Videi un cilvēka veselībai draudzīga apkure", kuras ierakstu var noskatīties "Facebook" lapā "Mana vide".

Vispirms eksperti aicināja pareizi izmantot esošās apkures iekārtas. Pirmkārt, kurinot ar to kurināmā veidu, kam tā ir paredzēta. Malkas krāsnis ar malku, granulu katlus ar granulām un tā joprojām. Otrkārt, izvēlēties atbilstošu jaudu un ar laba saimnieka pieeju rūpēties par iekārtas stāvokli. "Vienkāršākais ir sekot līdzi savām apkures iekārtam – tīrīt kvēpus un to radītos pelnus, izsaukt skursteņslauķi un rūpēties par skursteņa ugunsdrošību. Apkures iekārta ir tā pati tehnika, kurai jāveic apkope reizi gadā, lai tā efektīvi darbotos. Tas nozīmē veikt regulēšanu, sekot, vai degšanas procesā nav par daudz vai maz skābekļa. Diemžēl privātais sektors ar to grēko," saka SIA "SB" projektu vadītājs Jānis Grašs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!