Nepietiekams mitrums un tikko apgriezti stublāji augiem rada milzu stresu, kura rezultātā tie izplata skaņas. Kaut arī lielākā daļa cilvēku šīs skaņas nespēj sadzirdēt, tomēr mikrofoni un pat daži dzīvnieki dzird sāpju izraisītās skaņas. Turklāt žurnālā "Cell" publicētais pētījums liecina, ka augi, kuriem nepieciešams ūdens vai kuru stublāji ir tikko apgriezti, rada aptuveni 35 skaņas stundā, kamēr labi palieti un neapgriezti augi ir klusi un izdod apmēram vienu skaņu stundā.
Visdrīzāk, augu radītās skaņas neviens nebūs dzirdējis, jo to ultraskaņa sasniedz aptuveni 20–100 kilohercu amplitūdu. Tas nozīmē – skaņa ir tik augsta, ka tikai daži cilvēki vispār to ir spējīgi sadzirdēt. Taču iespējams, ka sikspārņi, peles un kodes dzīvo pasaulē, kuru piepilda arī augu izplatītās skaņas, savukārt iepriekšējie pētījumi atklāj, ka augi reaģē uz dzīvnieku skaņām.
Lai sadzirdētu augu radītās skaņas, Lilaha Hedanija no Telavivas universitātes Izraēlā un viņas kolēģi, tabakas un tomātu augus novietoja ar mikrofoniem aprīkotās kastēs. Mikrofoni ir pietiekami jutīgi, lai spētu uztver visus augu radītos trokšņus, pat ja pētnieki tos nedzird. Īpaši izteikti trokšņi bija augiem, kuri tika pakļauti stresam – ūdens trūkumam vai stublāju apgriešanai. Hedanija atklāj, ka pazeminot un paātrinot iegūto skaņu, tā sāk līdzināties sprāgstoša popkorna blīkšķiem. "Skaņa nemaz neatgādina dziedāšanu," viņa teic.