Foto: DELFI

Neglīti brūni laukumi un sūnas ir vienas no biežākajām problēmām, kas laika gaitā piemeklē piemājas teritorijās iekoptos mauriņus. Dārzniece un arboriste Ilze Andersone "Delfi" raidījumā "Dārza jautājums" pastāsta, ka zāliens šādi signalizē par to, ka nejūtas labi un ir laiks tam pievērst uzmanību.

Lai zāliens zaļotu un būtu veselīgs, tam nepieciešams gaiss, taču tā kā mauriņu vasaras laikā regulāri pļaujam un pa to pārvietojamies, augsne pieblietējas un skābekļa piegāde kļūst arvien mazāka. Lai gaisa cirkulāciju zālienā atjaunotu, talkā jāņem aerators, kas augsnē izdzīs caurumiņus, tādējādi uzrušinot sakņu kārtiņu un no mauriņa izvelkot ārā arī visu lieko – veco zāli, sūnas, skujas un lapas.

Aerāciju vēlams veikt reizi gadā, taču, ja zāliena stāvoklis ir labs (nav sūnu, brūnu laukumu), to var darīt arī retāk, piemēram, reizi divos gados. Ieteicamākais laiks šim darbiņam ir agrs pavasaris, kad zālīte tik tikko sākusi augt. Ja šis periods nokavēts, aerāciju var veikt arī vēlāk un pat vasarā, taču pirms tam zālienu nopļauj pēc iespējas īsāku – vismaz līdz 2 centimetru garumam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!