Galvenie ieguvumi, siltumnīcā uzstādot pilienlaistīšanas sistēmu
Foto: Shutterstock
Lai arī lejkannu nēsāšana ir labs veids, kā pēc darba izkustēties, tas ir arī gana smags un nogurdinošs process, kuru, ja esi iesācis veikt regulāri, arī godprātīgi jāturpina darīt visu laiku. Tādēļ ne viens vien dārza saimnieks iedomājas par to, kā procesu pēc iespējas atvieglot.

"Ir trīs pamatprincipi, kādēļ augiem nepieciešams ūdens. Tas vajadzīgs, lai augi dzesētos, uzņemtu barības vielas un tajos varētu noritēt fotosintēzes process," par to, kādēļ vispār ir svarīgi augiem nodrošināt iespēju padzerties, stāsta Latvijas Lauksaimniecības universitātes Augsnes un augu zinātņu institūta profesore un vadošā pētniece Ina Alsiņa.

Daudziem augiem ir vienalga, kā ūdens tiem tiek piegādāts, – galvenais, lai tas vispār ir. Savukārt ir arī tādi augi, kurus ieteicams laistīt pie saknēm, jo ūdens un mitruma nonākšana uz lapām pie noteiktas temperatūras palielina slimību risku. Pret pilienlaistīšanu pretenziju nebūs nevienam stādam, taču īpaši pateicīgi par to būs tie augi, kuriem mitrums uz lapām nav vēlams. Šādi augi ir tomāti, kas zaļo teju jebkurā piemājas siltumnīcā. Un varena, kvalitatīva tomātu raža ir katra siltumnīcas saimnieka sapnis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!