Pienācis laiks domāt par puķudobēm, lai vasarā piemājas teritorijā baudītu dažādos ziedus. Viena no vēlākajām, taču ne mazāk krāšņajām pagalma daiļotājām ir gladiola, kas savus ziedu šķēpus pasaulei visbiežāk atrāda brīdī, kad bērniem laiks atgriezties skolas solos. Kad un kā stādīt gladiolas, un ko ievērot, ja vēlies izaudzēt ziedus no vairsīpoliņiem, pastāsta pieredzes bagātais kolekcionārs Modris Paegle, kura kolekcijā ir vairāk nekā 550 šķirņu skaistules.
Gladiolas iesaka stādīt aprīļa beigās vai maija sākumā, kad augsne ir iesilusi līdz aptuveni +9 grādiem pēc Celsija. Ja iespējams augsni sagatavot rudenī, vairsīpoliņu sēju var uzsākt līdzko iespējams uziet uz lauka. Ir zināms, ka marta beigās iesēti vairsīpoliņi lieliski auguši un devuši labu ražu.
Nav vēlams pārāk agri stādīt gladiolu bumbuļsīpolus. Novērojumi liecina, ka, aukstā augsnē iestādīti, bumbulsīpoli attīstībā aizkavējas. Pat divas nedēļas vēlāk iestādīti sīpoli uzdīgst ātrāk un attīstās straujāk. Stādot vēlu, svarīgu nozīmi iegūst augsnes nodrošinājums ar mitrumu. Ja mitruma pietiek līdz gladiolai izveidojas trešā lapa, kad sāk veidoties otrās pakāpes saknes, tad sausums vairs traģiskas sekas neradīs. Stādīt jūnija sākumā ir riskanti, jo normālu ziedu un bumbuļsīpolu ražu ir cerības iegūt tikai īpaši labvēlīgās vasarās.