Ko darīt, lai ar nezālēm aizaugušu bruģi padarītu kā jaunu? Skaties 'Dārza jautājums'
Foto: DELFI
Pagalma nobruģēšana ir estētisks un praktisks veids, kā izvairīties no bezgalīgās dubļu valstības gada mitrajos mēnešos. Tomēr arī bruģis ir jākopj, lai laika gaitā to nepārņemtu nezāles. Kā "Delfi" raidījumā "Dārza jautājums" stāsta dārzniece un arboriste Ilze Andersone, bruģa kopšanas biežums atkarīgs no konkrētās situācijas pagalmā, taču profilaktiski to var darīt divas reizes gadā – pirmoreiz pavasarī, līdzko izspraukušās pirmās nezāles, un otrreiz vasaras otrajā pusē.

Raidījumā Andersone no nezālēm un gružiem, kas biezā kārtā sakrājušies gadu gaitā, atbrīvo bruģētu zonu kādā privātmājā Mālpilī. Nezāles no bruģa starpām var izravēt mehāniski, taču tas ir piņķerīgs un ilgs darbs, tādēļ talkā var ņemt augstspiediena mazgātāju, kas ne tikai palīdzēs atbrīvoties no nezālēm, bet noņems netīrumu slāni, kas sakrājies uz bruģa.

Praktiskus padomus, kā nezālēs ieaugušu bruģi padarīt gluži kā tikko ieklātu, kā atjaunot šuvju vietas un ar augstspiediena mazgātāju sakopt arī citas mājsaimniecības lietas, uzzini "Dārza jautājums" jaunajā epizodē. Tās noslēgumā dārzniece pastāsta par plusiem un mīnusiem, dārzeņu dobes mulčējot ar tikko nopļautu zāli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!