'Fleksis' un pat lineļļa: darbarīki un materiāli, kas var izraisīt ugunsnelaimes
Foto: Shutterstock
Vasara ne tikai ir laiks, kad brīvie brīži tiek steigti, lai izbaudītu sauli un silto laiku, bet arī nodotos dārza, celtniecības un remontdarbiem. Taču, kur darbarīki un instrumenti, tur arī traumas. Ko ņemt vērā, lai izvairītos no nelaimēm, pastāsta apdrošināšanas uzņēmuma "Balta" speciālisti.

Apkopojot apdrošinātāja statistiku par iesniegtajiem atlīdzību pieteikumiem aizvadītajos trīs gados, redzams, ka vidēji mēnesī notiek vairāki desmiti negadījumu, strādājot dārzā vai kaut ko remontējot. Īpaši straujš pieaugums vērojams martā, kad vairums iedzīvotāju ķeras pie pirmajiem dārza darbiem.

"Lielākoties traumas saistītas ar jumtu labošanu, malkas skaldīšanu, kraušanu, zaru zāģēšanu, siltumnīcu remontu, zāles pļaušanu, iekšējiem remontdarbiem. Pēdējā laikā vērojama tendence, ka darbam ar malku vairs nav sezonāls raksturs, gadījumus klienti piesaka visu gadu. Retāk, taču ar daudz lielāku bīstamību, veidojas arī ugunsriski, strādājot ar materiāliem vai instrumentiem, kam pastāv liels pašaizdegšanās vai ugunsbīstamības risks. Traumas šādos darbos mēdz būt ļoti dažādas: strādājot ar fleksi vai metinot, parasti tiek traumētas acis – bieži sastopam atlīdzību pieteikumus par radzenes eroziju, perforējošu ievainojumu vai acu apdegumu; cilvēki nereti traumējas, skaldot malku vai zāģējot, un smagos gadījumos tas var novest pie pirkstu amputācijas; kritiens no jumta parasti beidzas ar smagām politraumām vai pat nāvi; remontdarbi, kuros izmanto karsēšanas ierīces vai ugunsnedrošus materiālus, var kļūt par iemeslu smagiem ķermeņa apdegumiem. Neesot gana piesardzīgiem remontdarbu laikā, tas var izraisīt ne vien fiziskas traumas, bet arī plašu ugunsgrēku un milzīgus finansiālus zaudējumus," pastāsta "Balta" personu produktu un risku parakstītāja Ludmila Ščegoļeva.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!