Cīņa ar sausumu un nezālēm: kādēļ nepieciešama mulča? Skaties 'Dārza jautājums'
Foto: DELFI
Puķu dobju mulčēšanai ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, mulča palīdz augsnē saglabāt mitrumu, kas ir īpaši aktuāli šajā vasarā. Otrkārt, tā piebremzē nezāļu augšanu, kas nozīmē, ka dobes būs jākopj retāk. Treškārt, ja tiek izmantota organiskā mulča un zem tās nav paklāts ģeotekstils, vienlaikus tā darbosies kā ilgas iedarbības komposts. Un visbeidzot, atkarībā no mulčas veida, dobes ainavā izskatīsies arī estētiskāk. Kā izvēlēties īsto mulčas veidu un to ieklāt, lai patiešām baudītu visas priekšrocības, "Delfi" raidījumā "Dārza jautājums" stāsta dārzniece un arboriste Ilze Andersone.

Dārzniece Andersone stāsta, ka mulču var iedalīt divās grupās: organiskajā un neorganiskajā. Organiskā mulča ir, piemēram, šķelda, priežu mizu mulča, čiekuri, arī pļauta zāle, salmi un siens. Savukārt neorganiskā mulča ir, piemēram, akmeņi. Arī ģeotekstils – gan austais, gan neaustais – pieder pie neorganiskās mulčas, lai gan funkcija tam ir tāda pati, kā organiskajai mulčai – saglabāt augsnē mitrumu un aizkavēt nezāļu augšanu.

Kā pareizi ieklāt mulču un izvēlēties augiem atbilstošāko mulčēšanas materiālu, uzzini jaunākajā "Dārza jautājums" epizodē. Tās beigās dārzniece un arboriste atbild arī uz skatītājas jautājumu par to, kā izvēlēties starp akumulatora un benzīna zāģiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!