Kā nodarbināt mīluli, kurš ilgstoši paliek mājās viens

Ievērojamu daļu ikdienas suns pavada, gaidot saimnieka pārrašanos mājās. Daudzi mīluļi saimnieka prombūtni uztver mierīgi, taču dažiem tā sagādā raizes. Prombūtnes ilgumu ietekmē saimnieka dzīvesveids un darba specifika, tomēr Ministru kabineta mājdzīvnieku labturības likums nosaka, ka šis laiks nedrīkst pārsniegt desmit stundas. Lai gan suns mājās drīkst palikt viens teju visu dienu, šo laiku nav ieteicams pavadīt bezdarbībā.

Ieteikumos, kā suns laiku vienatnē var pavadīt interesanti un pat noderīgi, dalās "Rimi" Mājdzīvniekiem suņu dzīves eksperte, kinoloģe Monta Priede.

Galvenie iemesli, kādēļ suns, paliekot mājās viens, sastrādā nedarbus, ir augsts enerģijas līmenis un garlaicība. "90 procentus nedarbu suņi paveic aiz garlaicības. Bet vai mēs varam viņus par to vainot?" spriež kinoloģe. Viņa skaidro: "Iedomājies sevi suņa vietā – katru dienu ilgstoši palikt mājās vienam bez mērķa un uzdevuma. Dažreiz suņi uzdevumus sev izdomā paši, bet ne vienmēr saimniekam tie ir pa prātam, tomēr par šādām izdarībām suni sodīt nedrīkst. Šāda mīluļa uzvedība ir signāls, ka saimniekam jārīkojas. Var sākt ar garām un aktīvām pastaigām, kuru laikā sunim ļauts kārtīgi izostīt apkārtni un nokārtoties tik reižu, cik vien tas vēlas. Šādi suns tiek nodarbināts, mazinot iespēju, ka tas nokārtosies, paliekot viens. Svarīgi atcerēties, ka par nokārtošanos saimnieka prombūtnes laikā suni sodīt nedrīkst, jo, iespējams, mīlulis vienkārši nevarēja nociesties."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!