hortenzija, dzeltenas lapas
Foto: Shutterstock
Augi diemžēl nespēj atklāti pastāstīt par savām bēdām, tādēļ dārza saimniekiem jāprot nolasīt pazīmes, ar kurām augs sauc palīgā. Lapojums pavisam bieži ir pirmais, kas liecina, ka augu kaut kas neapmierina kā puķupodiņā, tā dārza dobē. Šoreiz aplūkosim, ko nozīmē dzeltējošas hortenziju lapas.

Nepareiza laistīšana var būt viens no signāliem, ko hortenzijas vēlas "pastāstīt" ar lapu dzeltēšanu. Ilgstoši novītusi lapotne ir pirmā pazīme, kas liecina, ka hortenzija ir pārlaistīta. Vēlāk lapas kļūst dzeltenas, bet pēc tam – brūnas un mīkstas, līdz galu galā tās vienkārši nokrīt. Pārlaistīti augi arīdzan sliktāk zied, ziedi ir mazāki un izskatās novītuši. Hortenziju nav vēlams pārlaistīt, jo lapu dzeltēšana nav trakākais iespējamais rezultāts – augam var attīstīties arī sakņu puve, norāda portāls "The Spruce".

Taču jāatceras, ka hortenzijām patīk mitra augsne (nevis slapja), tādēļ tās arī nedrīkst iekaltēt. Protams, stipri lietainos laikapstākļos nav daudz iespēju, kā ierobežot augsnes mitruma līmeni, tādēļ ļoti svarīgi stādāmbedri ierīkot ar labu drenāžu. Arī iekaltētai hortenzijai var sākt dzeltēt lapas, un ziedi veidoties mazāk skaisti, tādēļ vasaras laikā nevajadzētu aizmirst par laistīšanu sausuma periodos. Lai saglabātu vienmērīgu augsnes mitrumu, apkārt hortenzijām augsni var nomulčēt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!