pērtiķi, Bali
Foto: Unsplash

Apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums "Balcia" nereti saņem klientu pieteikumus par ceļojuma laikā piedzīvotiem pērtiķu uzbrukumiem – tūristu pieradinātie dzīvnieki ne vien atņem cilvēkiem brilles, telefonus un citas vērtīgas mantas, bet arī mēdz iekost vai kā citādi savainot ceļotājus. Kaspars Elcis, ceļojumu bloga "TripThis" izveidotājs, stāsta, kurās valstīs visbiežāk var sastapt agresīvus pērtiķus un kā no tiem izvairīties.

"Ceļojuma laikā pērtiķis nozaga man brilles", "divi pērtiķi man uzlēca uz galvas un no izbīļa es nolauzu sev daļu priekšzoba", "savvaļas pērtiķis ielika savu pēdu man mutē, tāpēc bija nepieciešama vakcīna pret trakumsērgu", "pērtiķu parkā Bali devu vienam no viņiem banānu, bet tas man iekoda" – šādi un līdzīgi stāsti pietiekami bieži parādās ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumos, stāsta "Balcia" atlīdzību vadītājs Dāvids Lēvalds. Viņš norāda, ka visbiežāk pērtiķi ceļotājus sakož un saskrāpē vai nozog viņu mantas, tā radot zaudējumus līdz pat vairākiem simtiem eiro.

Ceļojumu bloga "TripThis" izveidotājs Kaspars Elcis skaidro, ka visbiežāk ar pērtiķu uzbrukumiem ceļotāji saskaras tādās Āzijas valstīs kā Japāna, Taizeme, Indonēzija un Indija, savukārt Gibraltārs ir vienīgā vieta Eiropā, kur sastopama savvaļas pērtiķu saime un mēdz gadīties šādi uzbrukumi tūristiem. "Savvaļas pērtiķu populācija šajās vietās strauji pieaug, un dzīvnieki ir pieraduši pie cilvēkiem un no tiem vairs nebaidās. Galvenie iemesli, kādēļ pērtiķi uzbrūk cilvēkiem, ir ēdiens un citi labumi, ko iespējams iegūt no tūristiem," stāsta Elcis. Šie pērtiķi ir gudri – viņi ir iemācījušies, ka no tūristiem var nozagt ēdienu vai citas lietas, kuras pēc tam var iemainīt pret ēdienu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!