Valsts svētku izaicinājums – 100 kilometru pārgājiens no Mārupes līdz Mārupei
Foto: Laura Antāne, K-PUNKTS

17. novembra rītā Mārupes centrā tiks dots starts īpašam pārgājienam – aktīvās atpūtas cienītājiem 26 stundu laikā vajadzēs mērot 100 kilometru distanci, kas caurvij Mārupes, Jelgavas un Jūrmalas novadus, iekļaujot ne tikai dažādus apskates objektus, bet arī īpašas organizatoru veidotas nometnes.

Šī pārgājiena mērķis ir popularizēt aktīvo atpūtu pie dabas, kā arī izaicināt pasākuma dalībniekus pārbaudīt savu spēju robežas par godu sev, Latvijas valstij un tās brīvībai jau vairāk nekā 100 gadus, skaidro pasākuma rīkotāju, biedrības "K-Punkts", vadītāja Elīna Krēmere.

Pārgājiena maršruts izstrādāts īpaši šim pasākumam un ļaus dalībniekiem apmeklēt tādus apskates objektus kā Rīgas lidostas lidmašīnu vērošanas vieta, Ložmetējkalna skatu tornis, Slokas ezers, Raiņa priedes, Jūrmalas evaņģēliski luteriskā baznīca un citus. Pārgājiena starts un finišs paredzēts Mārupes centrā, pie Tūrisma informācijas centra un amatu mājas. Organizatoru veidotajās trīs nometnēs dalībniekiem būs iespēja sasildīties, atjaunot spēka, ēdiena un dzēriena rezerves, saņemt medicīnisko palīdzību un mentālu atbalstu no brīvprātīgajiem. Pārgājiena entuziasti var sagaidīt arī unikālas piemiņas balvas gan pašā maršrutā, gan arī finišā, sola Krēmere.

Viņa skaidro, ka 100 kilometru pārgājiena K-100 rīkošanai iedvesmojis biedrības "Piedzīvojuma gars" organizēts līdzīga formāta pasākums iepriekšējos gados. Elīna Krēmere savu pirmo 100 kilometru pārgājienu pieveikusi tieši savas pilngadības sasniegšanas dienā 2018. gada 17. novembrī, kas iedvesmojis vairāku citu garo distanču veikšanai vēlāk.

"Diemžēl šāda veida pārgājiena formāts pēdējos gados izzudis, tādēļ tika lemts par labu 100 kilometru maršruta izstrādāšanai un pārgājiena organizēšanai," skaidro Elīna.

Viņa atgādina, ka, piesakoties pasākumam, dalībnieki apliecina, ka paši uzņemas atbildību par savu veselību un drošību, kā arī ir novērtējuši savas spējas veikt distanci. Pārgājiena organizatori vērš pastiprinātu uzmanību uz obligāto ekipējumu (atstarojošā veste, lukturis, uzlādēts mobilais tālrunis), kā arī nepieciešamības gadījumā nodrošinās evakuāciju.

Plašāku informāciju par pārgājienu, kā arī pieteikšanās kārtību, meklē šajā mājaslapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!