Pastaigas gar jūras krastu ir brīnišķīgas teju it visos laika apstākļos. Pats svarīgākais – atrast piemērotu vietu. Ja Jūrmalas krasts jau krustu šķērsu izstaigāts, kādēļ gan nepabraukt nedaudz tālāk, lai izlocītu kājas pa Ragaciemu? Pirmkārt, tas nemaz nav tik tālu no Jūrmalas, bet, otrkārt, – tur ir Ragaciema sedums, kur vērts iegriezties kaut uz pusstundiņu.
Ragaciems ir neliels zvejniekciems, kas izvietojies starp Rīgas jūras līci un Kaņiera ezeru. Kaut neliels, bet ļoti kolorīts. No otra blakus esošā zvejnieku ciema (jau pieminētā Lapmežciema) to atdala Starpiņupīte, ko licis izrakt Hercogs Jēkabs, lai savienotu Kaņiera ezeru ar jūru.
Starp Starpiņupi un Ragaciemu atrodas liela kāpa, ko sauc par Kuģu kalnu. Teika stāsta, ka senos laikos tur vietējie esot kurinājuši ugunskurus, lai tādējādi pievilinātu garāmbraucošos kuģus. Tie, domādami, ka tur ir osta, mēģinājuši piestāt krastā, bet uzskrējuši uz sēkļa. Tad nu blēži savās laiviņās naski piezagušies kuģiem un apkāvuši visus kuģotājus, izlaupījuši kuģus un veduši uz Tukumu salaupīto pārdot.
Ragaciemā savu sentēvu piemiņai vietējie zvejnieki atjaunojuši sedumu – kādreizējo zvejas laivu piestātni. Sedumos zvejnieki cēluši tīklu būdas, kurās glabājās tīkli, enkuri, bojas un cits zvejai nepieciešamais inventārs.
Sedumiem bijusi arī sociāla loma – tajos pulcējās vīri, sprieda par turpmākajiem darbiem. Tās bija vietas, kur sievas, mātes, jaunavas, bērni gaidīja savus tuvākos pārbraucam no jūras. Bija prieks par labiem lomiem, bēdas par tukšiem, saplēstiem tīkliem. Vislielākās bēdas bija tad, kad kāds zvejas vīrs palika jūrā uz mūžu. Piemēram, 1902. gadā Ragaciema ļaudis piedzīvoja lielu nelaimi – vētrā bojā gāja vairāk nekā 30 zvejnieki. 2018. gadā šeit atklāts tēlnieka Oļega Skaraiņa iecerētais piemiņas akmens jūrā paņemtiem zvejniekiem.
Sedumam piekļūt iespējams gan no krasta puses, gan vienkārši – no ielas. Autobraucējiem jāņem vērā, ka pie tā nav stāvvietu, tādēļ auto labāk atstāt pie Ragaciema tirgus vai stāvlaukumā nedaudz tālāk un līdz sedumam aizsoļot ar kājām.