Delfi foto misc. - 28107
"Sala ir sauszemes daļa, ko no visām pusēm pilnībā aptver ūdens un kas nav savienota ar citu sauszemi", teikts "Vikipēdijā". Bet Grieķijas salas ir saule, jūra, pludmales, zili baznīcu kupoli, baltas mājas, kalni, aizas, venēciešu sargtorņu silueti, salu iedzīvotāju kūsājošais dzīvesprieks, gadsimtiem sena vēsture un dabas skaistums. Ir taču vērts doties to visu apskatīt?

Krētā, apmēram 60 kilometrus uz dienvidrietumiem no Heraklionas atrodas Festa - Krētas reliģiskais un kultūras centrs, kurā savulaik uzcelta viena no lielākajām valdnieka pilīm. Pirmo reizi ap 1700. Gadu p.m.ē. pili sagrauj zemestrīce, bet pēc atjaunošanas, 1450. gadā to iznīcinājis paisuma vilnis. Arheoloģiskajos izrakumos Festā ticis atrasts bronzas disks - mūsdienu kalendāra prototips.

18 kilometrus garā Samarijas aiza atrodas Krētas rietumos un vietējie Samarijas aizu sauc par "Farangas", jeb "Varenā aiza".  Samarijas aizā aug ap 2000 gadu vecas cipreses, bet no tās augšas var redzēt Krētas otru augstāko virsotni - Pačnes (Pachnes) kalnu. 5.gadsimtā p.m.ē. aizā uz dzīvi apmetušies dorieši, kas šeit izveidoja plašu reliģisko centru un pilsētvalsti Terra. Samarijas aizas "Dzelzs vārtos" aiza ir tikai dažus metrus plata, bet 1100 metrus augsta. Dabas varenums un cilvēka neskartās dabas skaistums ir tā vērts, lai dotos nebūt ne vieglajā pastaigā pa Samarijas aizu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!