Jaunpils pils
Foto: Publicitātes foto
Televīzijas un radio raidījumu vadītājas Baibas Sipenieces bērnība pagājusi Jaunpilī, un viņa ir pārliecināta, ka cilvēku veido vide, kurā viņš audzis un ģimene. Jaunpilī ir iespēja sajust vēstures elpu, taču svarīgākais – tur ir koptas sētas un pozitīvi cilvēki, kas cenšas strādāt un gūt no dzīves prieku, nevis vainot savās nelaimēs citus un čīkstēt par grūto likteni. Tāpēc Baiba aicina visus uz Jaunpili izstaigāt viņas īpašās bērnības vietas un iepazīties ar lieliskajiem jaunpiliešiem!

Jaunpils pilī pagājusi Baibas bērnība. Te dzīvojušas viņas draudzenes, te bijis kantoris, kurā strādājusi viņas mamma. Pilī notikušas bērnu ballītes, izlodātas malu malas, izpētītas visas slepenās ejas, bet galvenais - pils vide rosinājusi bērnus izspēlēt dažādas lomu spēles, iztēloties sevi par princesēm un ļauties fantāzijai. Vēlāk Baiba kopā ar draudzenēm pilī notiekošajās kāzās vai citos pasākumos strādājušas par "galda meitām". Visi viņas ģimenes godi notikuši pilī, tāpēc Baiba pili sauc par savām otrajām mājām.

Pils celta 1301. gadā un ir viena no retajām viduslaiku pilīm, kas lieliski saglabājusi savu sākotnējo izskatu. Pili cēlis Livonijas ordeņa mestrs Gotfrīds fon Roga, bet vairāk nekā 350 gadus pilī valdīja fon der Reku dzimta. Ja labi ieskatās, pilī var saskatīt  vairākas interesantas detaļas - velna figūru notekcaurules galā, mazās vītņu kāpnītes un viduslaiku pils tualetes balkonu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!