Šrilanka - 'Laimīgā zeme'
Savs laiks darbam, savs – atpūtai, savs laiks ziemai, bet savs – vasarai, kādā aukstā februāra dienā nolēmu es un devos baudīt mūžīgo vasaru uz krāšņo Šrilanku, jeb vietējo singāļu valodā – Laimīgo zemi. Laimes sajūta, dabas skaistums un senā kultūra ir tas, ko glabā mani Šrilankas ceļojuma pieraksti.

Šrilanka ir sala Indijas okeānā, Āzijas dienvidos, kas aizņem teritoriju, kura ir tikai nedaudz lielāka par Latviju, taču te mīt gandrīz 20 miljoni cilvēku. Tā ir tropu sala ar noteiktiem lietus periodiem, tomēr lietussargu droši varat atstāt mājās - ja līst vienā salas pusē, otrā spīd saulīte, pie tam, lietus šeit līst pēc noteikta grafika, tāpēc nepatīkami pārsteigumi nedraud! Vidējā gaisa temperatūra svārstās no +22 līdz +35 grādiem. Ja vēlaties atspirdzināties, jums jādodas kalnos, kur temperatūra reizēm nokrīt pat līdz +5 grādiem, un savā viesnīcas gultā jūs, iespējams, atradīsiet karstu termoforu.

Šrilankā viesojos darba darīšanās un tikos ar Šrilankas tūrisma asociācijas ģenerālsekretāru. Vadot laiku draudzīgās sarunās, uzzināju, ka populārākās profesijas Šrilankā ir ārsts, grāmatvedis, jurists un IT speciālists un visa valsts nodrošinātā izglītība - sākot no bērnudārza līdz pat augstskolai Šrilankā ir bezmaksas. Nenoturējos pajautāt arī par šrilankiešu personisko dzīvi un uzzināju, ka kopumā tiek uzskatīts, ka Šrilankā ir patriarhāla sabiedrība, tomēr realitātē, neviens lēmums netiek pieņemts bez sievietes viedokļa uzklausīšanas. Šrilankiešu galvenā bagātība esot bērni. Pat gadījumos, kad vecāku starpā rodas nopietnas domstarpības, laulība netiek šķirta, jo tiek uzskatīts, ka bērnu intereses ir svarīgākas par vecāku jūtu peripetijām. Tāpēc Šrilankā ir ļoti zems šķirto laulību procents.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!