Tadžmahals
Tadžmahals – baltā marmora mauzolejs atrodas Agrā. To savas dzemdībās mirušās sievas Mumtāzas Mahālas mūžīgai piemiņai, sērojot uzbūvēja mogulu imperators Šahs Džahāns. Tadžmahala komplekss tiek saistīts ar dažādiem arhitektiem, taču par galveno uzskata persiešu izcelsmes indieti Ustadu Ahmadu Lahaurī. Leģenda vēsta, ka tiklīdz celtniecības darbi bijuši galā, imperators pavēlējis arhitektam nocirst rokas un izdurt acis, lai viņš nekad vairs nevarētu uzcelt ko līdzīgu. Likteņa ironija – Šahu Džahānu Sarkanajā fortā ieslodzīja dēls, un tur viņš arī nomira, lūkojoties uz paša celto Tadžmahalu.
Kompleksu veido pieci elementi — galvenie vārti, dārzs, mošeja, džavabs un pats mauzolejs ar četriem minaretiem. Tadžmahala celtniecība sākta ap 1632. gadu. Pie celtniecības darbiem strādāja vairāk nekā 20 tūkstoši strādnieku no Indijas, Persijas, Osmaņu impērijas un Eiropas, lai to pabeigtu ap 1638. vai 1639. gadu. Kompleksa papildinājumi tika pabeigti 1643. gadā, savukārt ārējie apdares darbi tika veikti līdz 1647. gadam. 17 hektāru plašais komplekss pilnībā tika pabeigts pēc 22 gadiem. Šobrīd Tadžmahals ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma objektu sarakstā, bet visvairāk tūristi te ierodas saullēktā un saulrietā, kad uz pils sienām mirgo sārti zeltaini atspulgi, un pilnmēness naktīs, kas izceļ marmora žilbinošo baltumu.
Zelta templis Amritsarā
Zelta templis atrodas Amritsarā - sikhisma garīgajā galvaspilsētā. Sikhu guru uzraudzībā tempļa celtniecība uzsākta 1574. gadā, bet pabeigta tikai 1601.gadā. 19.gadsimtā sākta tā pārbūve - apzeltīšana un apdarināšana ar marmoru. Templis atrodas uz salas un to ieskauj Nektāra ezers jeb "Amrita sar", no kā arī cēlies pilsētas nosaukums. Svētnīca atvērta gan Indijas svētceļniekiem, gan arī tūristiem. Indijas Zelta tempļa kompleksa slavenākā un svētākā daļa ir Hari Mandir (Dievietes templis) djeb Darbar Sahib (Kunga dārzs).
Deli
Vēsturiski Deli tiek saukta par "Septiņu impēriju galvaspilsētu", tā ir Indijas galvaspilsēta, kurā pēc statistikas datiem mīt apmēram 21 miljons iedzīvotāju. Tomēr reālais iedzīvotāju skaits varētu būt daudzas reizes lielāks. Faktiski, pilsēta sastāv no divām daļām – Vecās Deli un jaunās – Ņūdeli, kas attīstījusies kopš 1911.gada, kad Deli kļuva par britu Indijas galvaspilsētu. Kaut arī ceļveži neiesaka tūristiem klaiņot pa veco Deli, tieši tur apskatāmi cietokšņi, pieminekļi un mošejas no Mogolu impērijas laikiem un ir sajūtama "īstā" pilsētas garša un smarža. Vietējie to salīdzina ar perfekti izplānotu haosu. Šauro ieliņu labirints, troksnis un cilvēku masas spēj nobiedēt ne vienu vien tūristu, taču vecpilsēta ir veidota tā, ka katra ieliņa bieži vien atvēlēta kādam noteiktam amatam vai preču grupai, piemēram, garšvielām, un tur vienmēr var atrast visneparastākās lietas, kā arī nobaudīt visdažādākos ēdienus.
Varanasi
Neviena cita pilsēta nespēj līdzināties Varanasi. Tā ir viena no vecākajām nepārtraukti apdzīvotajām pilsētām pasaulē, tajā atrodas vairāk, kā divi tūkstoši tempļi, no kuriem nozīmīgākais ir Višvanatha templis. Svētā hinduistu pilsēta glabā ļoti senu vēsturi. Tiek uzskatīts, ka tie, kuri šajā pilsētā nomirst, tiek atbrīvoti no reinkarnācijas cikla un mazgāšanās Gangas upē atbrīvo no visiem grēkiem. Pilsētā brīvi apskatāmi dažādi vietējo izpildītie rituāli, sākot ar mazgāšanos un beidzot ar mirstīgo atlieku sadedzināšanu. Upes malā varēsiet nodarboties ar jogu, nodoties lūgšanām, un pat saņemt masāžu vai spēlēt kriketu.
Hampi
Hampi reiz bijusi varenākās hinduistu karaļvalsts galvaspilsēta. Ja zināt Stounhedžu Apvienotajā Karalistē, tad sareiziniet to ar 100, iztēlē pievienojiet indiešu tempļu smailes, kalnu grēdas, kas šķiet pārdabisku būtņu veidotas un kādu kadru no filmas par Sprīdīti, kur milzis iesprosto bērnus alā. Te iespējams doties pastaigā cauri vēstures notikumiem, prātojot un mēģinot uzminēt, kas īsti šajā vietā noticis. Turklāt to var darīt patīkamā klusumā un vientulībā, jo tas, kas ir atlicis no 14.gadsimta varenajiem tempļiem – vairāk kā 500 izcili monumenti, plešas nepārredzamās teritorijās – apmēram 25 kilometru garumā. Takas ved augstu kalnos, kur paveras gleznaini skati vai ielejās, kas ļauj uztvert dabas spēka vibrācijas. Vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma objektu sarakstā, bet svētku laikā Hampi drupās notiek muzikāli pasākumi, tiek rādītas teātra un leļļu teātra izrādes un uguņošanas priekšnesumi.
Udaipura
Udaipura bieži tiek dēvēta par Ezeru pilsētu, Austrumu Venēciju un Indijas romantiskāko pilsētu. Tā atrodas Rādžastānas štatā Indijas rietumos. Udaipuru ieskauj Aravalli kalni un trīs ezeri – Fateh Sagar ezers, Pichola ezers un Swaroop Sagar ezers. Pilsēta ir bijusī Mevaras karalistes galvaspilsēta, kuru dibinājis Maharana Udai Singhs II 1559. gadā. Taču tā ir slavena ne tikai ar savu vēsturi, kultūru un gleznainajām ainavām, bet arī ar pilīm. Ezera pils, piemēram, aizņem veselu salu Pichola ezerā. Daudzas no šīm pilīm mūsdienās pārtapušas par greznām luksus klases viesnīcām. Noteikti vērts apskatīt arī Udaipuras pilsētas pili Pichola ezera krastā, Monsoon jeb Musonu pili, Shri Eklingji Prabhu templi, kas atrodas 20 kilometru attālumā no pilsētas un Bagore Ki Haveli. Lielāko privāto kristālu kolekciju varēsiet apskatīt Fateh Prakash pilī. Aravalli kalnu pakājē atrodas Shilp Gram jeb Amatnieku ciems, kurā apskatāma amatniecības, mākslas un kultūras dažādība, bet galvenokārt – terakotas darinājumi.