ASV Ņūmeksikas štata Tularosas ielejas pašā centrā atrodas viens no pasaulē skaistākajiem dabas brīnumiem – Baltais smilšu tuksnesi. Apaču cilts indiāņi to tēlaini dēvējuši par Porcelāna tuksnesi. Tas atrodas 1291 metru virs jūras līmeņa, netālu no Sanandreasas un Sakramento kalniem. Porcelāna tuksnesis aizņem vairāk nekā 710 kvadrātkilometrus lielu platību un tiek uzskatīts par ASV nacionālo pieminekli. Turklāt tajā ir tik daudz ģipša smilšu kāpu kā nekur citur pasaulē.
Sniegbaltie, viļņotie pakalni, barhāni un grēdas izskatās gluži kā sniega kupenas, bet patiesībā tās sastāv no sīkiem ģipša kristāliņiem – selenītiem, raksta portāls udivitelno.com. Šādi kristāli biežāk sastopami ūdenī, bet tā kā tuksnesī nav ūdens, ģipsis, kas radies tuksnesim apkārt esošajos kalnos, nogulsnējas ielejā, atgādinot sniega laukus. Atšķirībā no parastām smiltīm, selenīts atstaro nevis absorbē saules starus, tādēļ pat svelmainākajās vasaras dienās iespējams staigāt pa tuksneša kāpām kailām kājām.
Balto smilšu tuksnesis veidojies jūras krastā, kura šajā teritorijā atradās aptuveni pirms 100 miljoniem gadu. Saules stari pamazām lika jūrai izžūt, atstājot vien nelielas lagūnas. Tā kā šīm lagūnām netika pievadīts ūdens, to vietā izveidojās sāls ezeri. Karstā Meksikas saule ar laiku iztvaicēja atlikušās ūdenstilpnes, un tuksnesī atlika vien selenīta kristāli, kuri pārklāja bijušo ūdenstilpņu gultni. Aptuveni pēc 40 miljoniem gadu, aktīvu tektonisko procesu rezultātā, izveidojās Sakramento un Sanandreasas kalni, kuri aizturēja mazo kristālu iepūšanu okeānā. Turklāt no selenīta sastāvošās kalnu virsotnes, ilgstoši atrodoties lietus ietekmē, pamazām sadalās un ģipša kristāli plūst lejā, padarot Porcelāna tuksnesi vēl skaistāku.