Viedoklis: Drošības situācija tūrismā būtiski uzlabojas

Septembra nogalē Biznesa augstskolā Turība notika Tūrisma pētniecības centra organizēta diskusija "Drošība tūrismā un pasākumos". Diskusijas mērķis bija noskaidrot, kādi ir galvenie riski, ar ko tūrisma nozarē nākas saskarties, un kādi varētu būt iespējamie risinājumi. Nozares ekspertu statusā tika aicināti un piedalījās piedzīvojumu parka "Aļaska" līdzīpašnieks Pauls Jurjāns, Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Vitālijs Škutāns, augstskolas Turība lektore Zane Veinberga, Starptautiskā tūrisma fakultātes studenti un citi interesenti.

Lai skaidrotu un analizētu drošības vietu tūrisma nozarē, tika aplūkoti divi galvenie aspekti – Rīga kā ārvalstu tūristu galamērķis un riski, ar kādiem nākas saskarties ārvalstu tūristiem un pārkāpumiem, kuros iesaistīti ārvalstu tūristi, un ar drošību saistītie riski, to ietekme uz tūrisma, pasākumu organizēšanas un aktīvās atpūtas uzņēmējdarbību, iespējamām pilnveides iespējām un praktiskiem ieteikumiem uzņēmējiem. 

Psiholoģiski par drošību uzskatāms indivīda aizsardzības stāvoklis pret fiziskiem, sociāliem, garīgiem un citu neveiksmju, negadījumu vai kaitējumu radītiem riskiem. Dodoties ceļot, apmeklējot kādu pasākumu vai piedaloties aktīvās atpūtas izklaidēs, cilvēkam nākas pārvarēt bailes un pārliecības trūkumu, kas ir radies, izejot no tā ierastās vides. Šie faktori kļūst par primārajiem, domājot par drošību, atrodoties ārpus savas komforta zonas. Tomēr neskatoties uz to, cilvēkus raksturo vēlme izbaudīt asas izjūtas, izaicinot savu drošību, kas parasti ir pamats situācijām, kurās ārvalstu tūristi pārkāpj likumu. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!