BFL_5899_2
Foto: F64

Pagājušajā nedēļā visu pasauli pāršalca ziņa par to, ka Spānijā ar Ebolas vīrusu inficējusies medmāsa, kas pirms tam kontaktējusies ar Āfrikā strādājušiem misionāriem, kuri nomira no šīs slimības. Spānijā šī ziņa daudzos raisīja paniku, jo kuram gan labāk nekā mediķiem zināt, kā rīkoties šādos gadījumos. Arī Vācijā Ebolas vīrusam ir pirmais upuris. Tādēļ Tūrismagids.lv jautāja Veselības ministrijai, vai Latvija būtu gatava šādam scenārijam un kas reāli notiktu, ja pie mums kādam cilvēkam – ceļotājam, mediķim vai brīvprātīgā darba veicējam, kas atgriezies no Āfrikas, parādītos Ebolas vīrusslimībai raksturīgie simptomi?

Ja Latvijā būtu aizdomas par inficēšanos ar Ebolas vīrusu, tad tās pārbaudīt varētu Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā (RAKUS), kur atrodas Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija, kurā ir atbilstošs aprīkojums, diagnostikas līdzekļi un speciālisti, kas var diagnosticēt gan Ebolas vīrusu ierosinātu infekciju, gan arī daudzus citus hemorāģiskus drudžus, skaidro Veselības ministrijā.

Ebola vīruss pieder pie ceturtās (visaugstākās) riska grupas patogēniem, kas izraisa īpaši bīstamo infekcijas slimību, teikts Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorijas mājaslapā. Ņemot vērā vīrusa augsto infekciozitāti, personālam, kas kontaktējas ar pacientu ar aizdomām par Ebola vīrusinfekciju, ir obligāti jāizmanto individuālie aizsarglīdzekļi - jāuzvelk šķidrumu necaurlaidīgs apģērbs, respirators – maska, acu aizsargbrilles vai sejas maska un cimdi. Pirms paraugu nogādāšanas laboratorijā telefoniski esot jāinformē laboratorijas vadītājs par plānoto paraugu piegādi. Asins un urīna paraugi jānogādā laboratorijā, izmantojot īpašus konteinerus. Testēšanas rezultātus varot saņemt vidēji sešas līdz astoņas stundas pēc paraugu nodošanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!