Izstādi veido vairāk nekā 375 vēsturiski objekti, kas atradās uz Titānika vai tā līdzinieka – kuģa Olimpija (Olympic), līdz ar to šī ir reta iespēja iepazīt dzīvi uz lielā kuģa, pirms tas nogrima okeāna dzelmē. Eksponātu vidū ir priekšmeti, kas tika nocelti no kuģa īsi pirms tā došanās ceļā uz Ņujorku, atrasti jūrā tūlīt pēc katastrofas, tādi, kurus paņēma līdzi izdzīvojošie pasažieri, kā arī priekšmeti no Džeimsa Kamerona 1997.gada filmas, kuru vidū ir arī leģendārā briljanta Okeāna Sirds kopija, kā arī Keitas Vinsletas un Leonardo Di Kaprio tērpi.
"Šī ceļojošā izstāde ir unikāla, vēsturiska liecība, kas ļauj izdzīvot tā laika noskaņojumu un dzīvesstilu, inženierijas un būvniecības sasniegumus, aplūkot vēsturiskus priekšmetus un vairāk uzzināt par kuģa bojāeju. Dažādas Titānikam veltītas izstādes ir eksponētas 26 pasaules valstīs un tās apmeklējuši vairāk nekā 20 miljoni cilvēku. Mums būs iespēja redzēt vienu no jaunākajām, lielākajām un visaptverošākajām. Uz Latviju tā tiks vesta ar 22 kravas auto, kas apmēra ziņā līdzinās pasaules lielākajiem rokenrola šoviem. Tās būvēšanā piedalīsies aptuveni 100 cilvēki, strādājot 12 stundas dienā trīs nedēļas. Šī izstāde neapšaubāmi ir viena no lielākajām, kas Latvijā jebkad viesojusies," stāsta izstādes projekta vadītāja Latvijā Inga Kadeka.
"Neraugoties uz to, ka pagājuši 103 gadi, kopš kuģis nogrima, šis stāsts, leģenda un emocijas dzīvo vēl joprojām," saka Toms Zallers, ceļojošās izstādes Titanic the Exhibition veidotājs, Imagine Exhibitions Pte. prezidents un izpilddirektors.
Apmeklētāji izstādes laikā varēšot iepazīties ar kuģa būvniecības procesu, izjust tā laika greznību, dzīvi pirmajā, otrajā un trešajā klasē, pastaigāties uz pirmās klases klāja un galvenajām kāpnēm, pieskarties īstam aisbergam un uzzināt daudzus faktus par šo leģendāro kuģi un tā traģisko likteni. Pateicoties rūpīgam vēsturnieku, kolekcionāru un inženieru darbam, kā arī skaņas un gaismas specefektiem, izstādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot ļoti precīzu Titānika iekštelpu atainojumu un iejusties vairāk nekā 100 gadus senā pagātnē. Uz katras biļetes būs stāsts par kādu reālu uz kuģa bijušu cilvēku. Izstādes noslēdzošajā posmā – Memoriālā, katrs varēs uzzināt šī cilvēka likteni.
Izstāde jau bijusi apskatāma Igaunijā, Tallinas hidroplānu ostā "Lennusadam", Jūras muzejā, kas izvietots vēsturiskajos celtniecības angāros.
"Titāniks" devās savā pirmajā un vienīgajā reisā no Eiropas uz Ameriku 1912. gada 10.aprīlī, un uz tā bija 2200 pasažieru. Četras dienas vēlāk, 14.aprīlī, laineris sadūrās ar milzīgu aisbergu un 15.aprīlī nogrima. Katastrofā bojā gāja vairāk nekā 1500 cilvēku.
Izstādi Latvijā organizē SIA Delfi Entertainment. Izstādes eksponāti pieder ASV uzņēmumam White Star Memories, kas ir lielākais ar Titāniku saistīto objektu kolekcionārs pasaulē.