Selekcionāra Laimoņa Zaķa gladiolu dārzs - 2
Foto: Privātais arhīvs
Cītīgākajiem dārzkopības jomas domubiedriem Laimoņa Zaķa vārds pavisam noteikti ir jau zināms un tas komentārus neprasa, taču ne visi ir ielūkojušies saimnieka gladiolu paradīzē un krāšņi ziedošās septembra puķes. Selekcionārs portālam ''Tavs Dārzs'' pastāstīja par gladiolu audzēšanas aizsākšanu, par to, ko pats visvairāk mīl šajā darbā, un savām pirmajām atmiņām par šīm rudens puķēm.

Ieraugot tirgus plačos un ziedu veikalos krāšņos rudens šķēpus, vairumam rodas asociācijas ar atvasaru un pirmo septembri, kad šie ziedi tiek cēli pasniegti skolotājiem. Vaicājot Laimonim, ar ko viņam pašam asociējas šie ziedi, tad sniegtā atbilde ir visai līdzīga. Lai arī Laimonis pavada tik daudz laika, tieši audzējot un kopjot šo ziedus, arī viņam gladiolas asociējas ar vasaras beigām un rudens sākumu, kad šīs dārza karalienes izgrezno dobes.

Kā izrādās, tad ar gladiolām Laimonim ir jau ļoti sena "draudzība". Jau bērnībā, kad pavadījis vasaras mammas dārzā, šīs puķes bijušas acu priekšā un savā pirmajā zemes pleķītī bez sakņaugiem viņš iestādījis tieši mammas izsniegtos gladiolu sīpolus. Un kopš tiem laikiem gladiolas nav pazudušas no Laimoņa redzesloka. Varētu pat teikt, ka Laimoņa mammas kaislība uz dārzniecību ir pozitīvi ietekmējusi šobrīd visiem labi zināmo selekcionāru, kas nu jau var lepoties ar 150 paša radītām gladiolu šķirnēm. Lai arī periods starp pirmo iestādīto gladiolu un šodienu ir ilgs, radīto šķirņu skaits tiešām ir ļoti iespaidīgs, jo tik daudz ne kurš katrs paspēj paveikt savā selekcionāra darbības laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!