Iespējams, ka daudzi uz jautājumu, kur ir krāsainākās mājas pasaulē, atbildēs – Sanfrancisko vai Marokā. Tomēr viskrāsainākā arhitektūra, šķiet, ir Grenlandē, īpaši Nūkā, kur tā piešķir īpašu dzīvespriecīgumu tik garajā ziemeļu naktī, un rotaļīgumu – gaišajā fjordu saulē.
Visvairāk košo māju, kā jau teikts, ir Nūkā. Dzīvokļi mūsdienās tajās ir lieli un gaiši, bet virtuve parasti apvienota ar dzīvojamo istabu, logi daudzviet veidoti gaiši un plaši – no griestiem līdz grīdai, savukārt jauno māju balkoni ir lieliski piemēroti ziemeļblāzmas vērošanai, teikts salas tūrisma portālā greenland.com.
Nogāzē pie Nūkas fjorda izvietojušās lielas koka mājas visās varavīksnes krāsās. To priekšā īsajās vasarās plešas zālāji un puķu dobes. Kādreiz šajās teritorijās dzīvoja tikai Grenlandes ziemeļu eskimosi jeb inuīti, kuru mājvietas bija vienkāršās, viegli pārvietojamas un uzceļamas atkal no jauna, kad gadalaiki mainījās – nojumes, teltis un arī iglas no sniega un ledus. Tomēr, kad 1721. gadā Grenlandē ieradies dāņu - norvēģu izcelsmes misionārs Hanss Poulsens Egede, sākusies arī jauna ēra salas arhitektūrā – tika ieviests Skandināvu koka ēkām raksturīgais stils. Tieši tad arī sākusies tradīcija celt krāsainas koka ēkas, kas saglabājusies līdz pat mūsdienām. Krāsām bijusi ne tikai dekoratīva, bet arī ļoti praktiska nozīme – katra krāsa norādījusi uz ēkas "sūtību", piemēram, komerciālās ēkas ir sarkanas, slimnīcas – dzeltenas, policijas iecirkņi melni, telekomunikāciju kompānijas ēka tikusi nokrāsota zaļa, bet zivju fabrikas – zilas.