Runājot par šķību torni, ikviens pirmkārt iedomājas Pizas slaveno celtni. Tomēr tas ne tuvu nav pasaulē šķībākais – šis tituls jau gandrīz desmit gadus pieder Austrumfrīzu pilsētiņas Sūrhūzenas (Suurhuusen) luterāņu baznīcas tornim Vācijā. Izrādās, ka par slīpāko torni gribētu tikt atzīti vēl daudzi.
Viduslaikos būvētā Sūrhūzenas baznīca atrodas Vācijas ziemeļos, pavisam netālu no Nīderlandes robežas. 2007. gadā baznīcas tornis iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā, kā visslīpākais tornis, kas savu šķībumu ieguvis dabīgi, laika gaitā sasveroties. Šāds paskaidrojums bijis nepieciešams, jo 2010. gadā Abū Dabī tika uzbūvēts milzu tornis, kura slīpums pārspēja Sūrhūzenas baznīcas torni vairākas reizes, tāpēc tam piešķirts tituls – slīpākais mākslīgi veidotais tornis.
Vācija parasti tiek uzskatīta par vietu, kur viss ir precīzs un darbojas tieši tā, kā vajadzīgs, tomēr arī šajā valstī mēdz gadīties misēkļi. Vēsturnieki stāsta, ka Sūrhūzenas baznīctornis sašķiebies pēc tam, kad 19. gadsimtā gruntsūdeņi un lietus izskalojuši purvaino augsni zem celtnes. Nestabilo pamatu dēļ tornis sašķiebies 5,19 grādu leņķī. 1975. gadā to atzina par bīstamu un slēdza apmeklētājiem, bet tūristi un ticīgie tajā varēja atgriezties tikai 1985. gadā, kad pēc rekonstrukcijas torni atkal atvēra apskatei. Tuvākajā apkaimē tā slīpums bija slavens kā varena būvnieku neveiksme.