Edīte Hausare

Vidzemes Tūrisma asociācija piešķīrusi 34. numuru pirmajam reģionālajam velomaršrutam Latgales teritorijā, kas izveidots, sadarbojoties Kārsavas, Baltinavas, Rugāju, Balvu un Viļakas tūrisma speciālistiem. Velomaršruta kopējais garums ir 169 kilometri un tā atklāšanas pasākums plānots 21. maijā, informē Inga Bernāne, Kārsavas novada tūrisma organizatore.

Velomaršruts ved pa Ziemeļlatgales reģionu un ceļotājus pārsteigšot ar savu viesmīlību, sirsnību un nebeidzami skaisto Latgales dabu. Katrai vietai Latgalē ir sava vēsture un īpaša aura - vai tā būtu baznīca, muiža vai viensēta, pārliecināta Bernāne. Posmā no Viļakas līdz Kārsavai maršruts ved tuvu Latvijas - Krievijas robežai, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas Savienības ārējā austrumu robeža. Šajā posmā velobraucējiem līdzi ir jābūt personu apliecinošiem dokumentiem. Velomaršruta "Rupoj vasals!" kartē ir apkopotas Ziemeļlatgales apskates vietas, kā arī naktsmītnes, atpūtas vietas, velo nomas punkti un veloservisi, lai atvieglotu pārvietošanos un plānošanu ceļotgribētājiem.

Aizvadītajā gadā Kārsavas, Baltinavas, Rugāju, Balvu un Viļakas pašvaldības noslēdza sadarbības līgumu par kopīgu un mērķtiecīgu darbību, lai veicinātu tūrisma attīstību Ziemeļlatgalē. Lauku tūrisma un velo tūrisma attīstība Ziemeļlatgales teritorijās tika izvirzīts kā prioritārs uzdevums tūrisma izaugsmei un ilgtspējai. Ziemeļlatgales tūrisma speciālisti sadarbībā ar SIA "Sports S" vadītāju Santu Paegli izstrādāja pirmo Latvijā apļveida maršrutu marķētu abos virzienos, kas iet cauri visiem pieciem novadiem. Marķēšana dabā tiek plānota pavasara sākumā, lai uz tūrisma sezonas sākumu Ziemeļlatgale var uzņemt pirmos velo tūristus. Paralēli tiek turpināts darbs pie vietējās nozīmes maršrutu izstrādes, lai ceļotāji varētu iepazīt vairāk arī katru Ziemeļlatgales novadu atsevišķi.

Īpaši būvētu veloceliņu tikpat kā nav, tāpēc riteņbraucējs kā satiksmes dalībnieks brauc pa ceļiem. Velomaršruts lielākoties ved pa asfaltētiem ceļiem, bet ir jāsadzīvo arī ar putekļiem uz grants seguma. Braucot pa maršrutu, iespējams izbaudīt skaistos lauku skatus, kur debesis saplūst kopā ar labības druvām, izbaudīt mežu sniegto ēnu karstajās vasaras dienās, kā arī vietējo tradīciju klātesamību. Optimālā velosezona maršrutam ilgst no maija līdz septembrim.

Ziemeļlatgales velomaršruts "Rypoj vasals!" tiks prezentēts 5. februārī starptautiskajā tūrisma izstādē "Balttour 2016", kas ik gadu notiek Rīgā, Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā.

Savukārt velo kartes elektroniskā formātā tuvākajā laikā būs iespējams lejupielādēt Ziemeļlatgales tūrisma lapās: Visit.karsava.lv; Turisms.balvi.lv; Vilaka.lv; Baltinava.lv; Rugaji.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!