Nav nozīmes tam, kas iekārojis šādu dārzu, pilsētnieks vai īstens zemnieks, dārza kastes ir ļoti labs risinājums, kas arī izskatās labi visu zaļo sezonu. Kastēs nezāles nesavairojas tik ātri, var ierobežot vietu, kur ļaut augt augiem, turklāt rušināties dobē būs vieglāk, jo tā ir augstāk par zemi.
Lūk, piemērs, kur kaste nebūt nav tā lielākā, bet kas ir pietiekami liela, lai izaudzētu dažus tomātu stādus.
Kastes ļoti labi izskatīsies jebkurā dārzā. Rindiņās sastādīti zaļumi vai salāti kalpos gluži kā daiļdārzs.
Garšaugiem nemaz nevajag pašu lielāko un dziļāko kasti, tāpēc to var taisīt ar vairākiem nodalījumiem un augstāk, lai vieglāk piekļūt zaļumu noplūkšanai.
Saliekot vienkopus vairākas kastes, izveidosies jau palielāks dārziņš, un šāds risinājums viennozīmīgi atvieglos dārza kopšanu ikdienā. Ja zeme nav tā auglīgākā, arī tādos gadījumos dārza kastes ir risinājums, kā tikt pie pašu lolotiem labumiem.
Šādās kastēs var stādīt arī kāpelējošus augus, krāšņumpuķes, ne tikai zaļumus un lapu salātus, tikai šādam nolūkam vajadzēs speciālos režģus, pa kuriem augi pakāpsies uz augšu.
Lielākās vai mazākās dārza kastēs lieliski izskatīsies kupli saauguši garšaugi, un šādu apzaļumojumu var izveidot pat uz palodzēm vai balkona.
Ja labi grib un ja vien klimatiskie apstākļi ir piemēroti, šādos dārziņos var audzēt teju visu. Piemēram, šeit tomātiem palīdz augt režģītis, kas palīdz stutēt dzinumus, līdzīgi var audzēt kāpelējošas puķes vai vīnogas.
Šī ideja labpatiks tiem, kas nevēlas aizrauties ar pārspīlēti lielām puķu dobēm, bet kastes uz palodzēm toties ir par mazu. Mazdārziņš kastē ir kā zelta vidusceļš.
Viens šādās dārza kastēs sastādījis garšaugus, saknes vai ogulājus, bet cits pamanījies to izmantot kam dekoratīvam, proti – sukulentu dārziņam.
Kliņģerītes, dekoratīvie sīpoli, samtenes, rozes, vīnstīgas – tie ir tikai daži no augiem, ko var audzēt šādās dārza kastēs. Vairāk padomus, ko un kā audzēt dārza kastēs, var lasīt šeit.