Šampanietis ir dzēriens, kas apvīts ar elegances, izsmalcinātības un aristokrātijas auru, senie šampānieša nami Reimsā un Epernē, kas paaudzēs sadarbojas ar visiespējamiem Eiropas galmiem un karaļnamiem, valdzina grezno un majestātisko skatu, taču Šampaņa - tā nav tikai zināmie un "lielie" vārdi un nosaukumi, ko liela daļa varbūt dzirdējuši tikai Bonda filmās.
Šampaņā starp vīna laukiem ar elegantiem chateau un pavisam ikdienišķām franču pilsētiņām, ir kāds ciemats, kura vārds labi zināms pasaules vīnziņiem un eksprtiem - Maijī. Mailly Champagne tiek novērtēts kā viens no labākajiem šampāniešiem, un arī tam ir savs, visai neparasts, stāsts. Jo vīns - tas vienmēr ir stāsts.
No pārējiem Šampaņas uzņēmumiem šis atšķiras ar to, ka ir kooperatīvs, kurā apvienojušās 25 ģimenes, kas dzīvo Maijī un kam pieder visi ciemata vīna dārzi līdz pēdējam kvadrātmetram. Mailly Champagne stāsts aizsākās 1929. gadā, kad Francijas vīna biznesā valdīja dziļa finansiālā krīze, ko aizsāka boļševiku revolūcija Krievijā. Līdz 1917. gadam cariskā Krievija bija lielākais šampānieša importētājs, kas vīndariem ļāva dzīvot zaļi. Kad pie varas nāca padomju vara, dārgo dzirkstošo dzērienu tur nevienam vairs nevajadzēja, kas noveda pie ekonomiskās krīzes Francijas vīna reģionos, īpaši Šampaņā.