"Tūrismagids" lūdza dažāda vecuma bērnu māmiņas dalīties pēdējā laikā pārbaudītu izklaižu padomos. Turklāt lūdzām viņām atklāt arī izmaksas, lai varētu plānot brauciena materiālo pusi.
Māmiņas iesaka gan bezmaksas pastaigu takas, gan parkus un meistardarbnīcas, kur par dalību jāmaksā, bet kas sniegušas lielu prieku un mazo ceļotāju acīm likušas spoži iemirdzēties.
Jaunā Krēslas dabas taka
Inga Pētersona, četrgadīgā Jāņa mamma
"Brīvdienās regulāri ar dēlu braucam ārpus mājām – ja labs laiks, dodamies uz Latvijas dabas un apskates objektiem. Bērns var izskrieties pēc sirds patikas, vecāki – saelpoties svaigu gaisu! Esam ceļojuši gan pa Kurzemi – Liepāju, Skrundu, gan pa Latgali – Krāslavu, Aglonu, un arī uz citām Latvijas vietām.
Dodamies uz dažādiem objektiem, bet pārsvarā dabas objekti Latvijā pieejami bez maksas – dabas takas, ezeri, atpūtas vietas. Dēlam patika Gārsenes dabas takās – nupat tur atklāta Krēslas stundas taka, kurā iepazīt dažādus lielus un mazus mošķīšus.
Ja runā par izdevumiem, tad jārēķinās ar degvielu automašīnai, uzkodām pa ceļam un ieejas biļetēm maksas objektos, taču, ja atpūtu plānojam dabā, izmaksas patiešām var būt pat ļoti minimālas – ar 20 eiro kabatā var pavadīt aizraujošu dienu."
Tērvetes dabas parka brīnumi
Egita Pandare, septiņgadīgās Kates un piecgadīgā Patrika mamma
"Tērvetes dabas parka apmeklējumu bērniem biju apsolījusi jau sen, tādēļ kādā siltā sestdienas rītā sēdāmies auto un braucām, pa ceļam paķerot līdzi krustmāti. Nedaudz vairāk par 70 kilometriem, nedaudz ilgāk par stundu, un esam galā.
Tā kā dabas parka teritorija ir plaša, ir tikai loģiski, ka tajā ir vairāk nekā viena ieeja, attiecīgi – pastaiga parkā ikreiz norit pēc cita scenārija, atkarībā no izvēlētajiem vārtiem. Ja iesiet no sāniem, gar Veco priežu parku, drīz vien, mežā paslēpies, sagaidīs Lutausis, bet, ja izvēlēsieties galveno ieeju, šķitīs, ka neesi Latvijā, jo pēdējos gados parks ļoti mainījies! Plašs informācijas centrs, suvenīru bodītes, apmeklētāji ņigu ņegu (un mēs nebijām nekādā īpašā pasākumu dienā). Mums netīšām izdevās sākt ar Lutauša ieeju, un ātri vien nonācām atrakciju laukumā, kur pieaugušie, īsti vēl nenoguruši, varēja atpūsties, kamēr juniori, priecīgi gavilējot, kāpelēja pa visdažādākajiem rotaļu rīkiem, šķēršļiem un konstrukcijām.
Kad atrakcijās pavadīta krietna stunda, pieaugušie sāka dīdīties, ka jāatgriežas mežā, kur rūķīši, kur Meža ķēniņš, kur raganiņas. Pārkarsuši, pa koka konstrukcijām rāpelējot, arī bērni izbaudīja meža svaigumu un krita Pasaku meža azartā, meklējot, kur dzīvo raganas, kur – vells. Un kas par gavilēm, satiekot Raganiņu, kura turklāt pacienā ar "zaķa spiriņām"! Bērni gan tūliņ pat palaboja namamāti, ka tā taču šokolāde esot! Raganiņa, mutīga sieva būdama, attrauca, ka tās Lieldienu zaķis dējot. Jā, Raganiņa nav vienīgais "dzīvais" pasaku tēls, ko var sastapt. Šķiet, arī Lutausis un princese.
Jā, todien Rūķīšu mežā sastapām arī princesi Zeltīti, uz viņu vien noskatījāmies, tronī sēžot, jo tuvojās lietus un bija jāsteidz uz Pasaku bānīti, kas aizvizināja līdz centrālajai parka ieejai. Diemžēl lietus gāzes tikai pieņēmās spēkā, tādēļ līdz skatu tornim un gaisa takām šajā reizē netikām. Nekas, brauksim vēl!"
Izmaksas:
4 eiro vienam pieaugušajam, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas. Mums kopā – 8 eiro.
Brauciens ar Pasaku bānīti viena pietura vienai personai 0,75 eiro, mums kopā – 1,50 eiro.
Saldējuma kokteiļi, pāris smalkmaizītes un kafija kafejnīcā, kas atrodas pie atrakciju laukuma – ap 10 eiro.
Protams, var ņemt līdzi maizītes un termosus un izmantot piknika vietas turpat pie atrakciju laukuma.
Radošas izpausmes un aktīva atpūta
Katrīna Vastlāve, astoņgadīgās Dārtas, sešgadīgā Jurģa un trīsgadīgās Elzas mamma
"Pagājušajā nedēļā katru dienu braucām uz Valmieru darba dēļ, bet ietvērām arī kādu aktivitāti. Forši bija Valmieras Sajūtu parkā. Mēs izgājām Zemes taku, un visiem tas izmaksāja 13 eiro, kas vēl ir OK. Ja visi būtu skolēni, tad gan būtu dikti dārgi – 19 eiro. Bet taka forša un skaista. Koku trase arī interesanta, bet piemērota lielākiem bērniem.
Tad bijām Rakšos mini zoo. Tur ir kamieļi, lamas un alpakas. Izmaksāja 12 eiro (1 pieaugušais + 3 bērni) un 1,5 eiro par barību. Bija interesanti redzēt tos eksotiskos dzīvniekus vienviet, bet viņi, manuprāt, jau pārsātināti ar uzmanību (kā jau visos zoo). Maniem bērniem vairāk patika ēzelis un aitas.
Vēl - mums tepat netālu, gar Ogres upi, ir veselības taka, kur maršruta garumā ir dažādas pieturvietas, kur visādi sportiski uzdevumi jāpilda. Tas ir bez maksas.
Tad vēl forši ir ar bērniem piedalīties radošās darbnīcās. Piemēram, aizbraukt pie podnieka. Mēs bijām pie Pētera Gailuma Ilzeskalnā. Varējām pastrādāt uz virpas un sataisīt arī bļodas bez virpas "Gliemezīšu" tehnikā. Bērni bija stāvā sajūsmā. Izmaksas – ļoti niecīgas, bet skaidri neatceros cik, šķiet, 2 eiro no cilvēka. Bet ir arī citi varianti – Dikļos trušu audzētavā var veidot trušu vilnas dziju. Rubenē ir mucu muzejs, kur var piedalīties mucu darināšanas meistarklasē.
Vēl šoti forši ir jaunajā mākslas muzejā. Daudzbērnu ģimenei pieci eiro par visu muzeju ar izstādēm. Tad vēl var izmantot detektīvkarti , kas padara pasākumu aizraujošāku. Un tiek organizētas arī radošās darbnīcas, uz kuru esam pieteikušies. Vairāk informācijas šeit."