10 dienas Melnajā kontinentā – latviešu ceļotāji iemūžina Rietumāfriku fantastiskās fotogrāfijās

"Braucām divatā kopā ar Ivaru Krūtaini – viņš jau "Tūrisma Gidā" pieminēts, jo līdz 30 gadu vecumam bija apņēmies apskatīt 100 valstis. Uz Gambiju no lielajām Rietumeiropas pilsētām virzās diezgan lielas "pakeštūristu" plūsmas, kas nopērk ceļazīmi un tad dzīvojas turpat uz vietas. Tāpēc atrodami arī labi cenu piedāvājumi, jo tiek mēģināts piepildīt lidmašīnu. Turp un atpakaļ ceļš no Briseles mums izmaksāja ap 250 eiro. Pēc tam redzēju pat piedāvājumu par nepilniem 200 eiro," par ceļu uz Rietumāfriku, kur decembrī pavadītas 10 dienas, stāsta ceļotājs un bloga "Kāturir" autors Māris Upenieks. Viņu brauciens gan bijis paredzēts ilgāks, bet to iztraucējuši briestošie nemieri, kas sekoja Gambijas vēlēšanām.

"Tikuši pie biļetēm, sākām prātot, ko vēl tur varētu apskatīties, jo neesam pludmalē gulētāji. Noskaidrojām, ka tā ir laba iespēja apmeklēt Gvineju Bisavu, jo Senegālas dienvidu pilsētā Ziguinčorā ir konsulāts, kur Āfrikas standartiem ir ļoti ātri un ērti var tikt pie kaimiņvalsts vīzas. Tā nu devāmies ar visiem iespējamajiem vietējiem transportiem uz turieni, tiešām tikām pie vīzas un dažas dienas apskatījām Bisavu, galvaspilsētu. Diemžēl pietrūka laika aizbraukt uz salām, tur būtu ļoti interesanti. Atpakaļceļā bija doma doties no Ziguinčoras uz Dakāru ar prāmi, bet biļetes bija izpārdotas, tāpēc atradām vietējo avioreisu par 100 eiro, kas mūs pārlidināja pāri Gambijai pusstundā. Pa zemesceļu ar vietējiem transportiem tās būtu teju divas dienas."

Gambijā šajā laikā bija vēlēšanas, kurās sakāvi cieta prezidents Jahja Džammehs. Lai arī sākumā viņš pieņēma sakāvi, pēc nedēļas viņš paziņoja, ka nenodos varu janvārī, kad beidzas viņa amata termiņš, līdz tiesa nebūs lēmusi par viņa prasību, ar ko apstrīdēti vēlēšanu rezultāti. "Tāpēc tajā laikā izvēlējāmies Gambiju pamest. Dienā, kad devāmies mājup, 8. decembrī, diktators paziņoja, ka nepiekrīt rezultātiem un armijnieki jau sāka izvietot smilšu maisus krustojumos, barikādēties. Tūristus viņu rezervātos tas viss gan ļoti neskāra, valstij ir skaidrs, ka tos nedrīkst zaudēt. Turp brauc daudz sieviešu labākajos gados, lai atrastu sev jaunus, vietējos mīļākos," zina stāstīt Māris.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!