Alkohola lietošana sabiedriskajās vietās gan nav atļauta, ja to vispār kaut kur dabūsiet, un šajā jautājumā visur valda stingra kārtība. Bagātajā naftas pilsētā nesastapsiet arī bezpajumtniekus.
Savukārt debesskrāpjus un parkus tuksnesī gan sastapsiet. Tāpat arī iespaidīgas mošejas. Abū Dabī lepnums ir tās vecākā būve – Al Huseina 19. gadsimtā celtā pils un Šeiha Zaida mošeja ar 82 kupoliem. Tā bieži ieņem pirmo vietu dažādos planētas skaistāko mošeju apskatos, un ir viens no lielākajiem un skaistākajiem musulmaņu dievnamiem pasaulē. Šajā mošejā (tāpat kā Džumeira mošejā Dubaijā) ielaiž visas sievietes, arī tās, kas nav musulmanietes. Mošejas iespaidīgie kupoli redzami jau iztālēm. Iekšienē ir vērts pievērst uzmanību greznajam paklājam 5627 kvadrātmetru platībā, kas oficiāli atzīts par lielāko pasaulē, kā arī lustrām, kas klātas ar zeltu un "Swarowski" kristāliem. Pēc kādreizējā pirmā AAE prezidenta šeiha Zaida iniciatīvas mošeju sāka būvēt 1998. gadā un atvēra 2007. gadā nogalē.
Abū Dabī atradīsiet arī vienu no dārgākajām pasaules viesnīcām "Emirates Palace". Bet jau drīzumā šeit tiks atklāts iespaidīgs AAE Luvras muzejs (vizualizācija attēlā).
Ja dodaties uz šo AAE pilsētu, vērts izmēģināt arī tuksneša safari un apskatīt piekūnu hospitāli, kā arī Formula 1 atrakciju parku.
Latvijas pilsoņi uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem var ceļot bez vīzas, ja uzturēšanās ilgums ir līdz 90 dienām 180 dienu laika posmā un ieceļošanas mērķis nav algots darbs. Atcerieties, ka pasei jābūt derīgai vēl vismaz sešus mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.
Apvienoto Arābu Emirātu likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms AAE apmeklējuma rūpīgi iepazīties ar vietējiem likumiem un paražām, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.
Vairāk par ierobežojumiem un prasībām ieceļojot šajā valstī lasiet šeit.