Brisele - 45
Foto: DELFI

Jāsāk ar to, ka visur kur esmu blandījusies, bet Briselē līdz šim nebiju bijusi, jo… nu ko tad tur redzēt? Bet, kad devos uz Eiropas Parlamenta organizēto tūrisma konferenci, tomēr nolēmu, ka jāatmet aizspriedumi, un nopriecājos par iespēju pabūt šajā pilsētā ne tikai uz konferenci, bet arī pusotru dienu pavadīt, to apskatot. Un labi vien ir – Brisele ir viegli saprotama un iemīlama!

Jau pirms došanās zināju, ka negribu dzīvot bezpersoniskā viesnīcā, tāpēc izvēlējos caur "airBnB" noīrēt istabu pie kāda vietējā. Par šo naktsmāju portālu vēlāk konferencē gan dzirdēju ne mazums skarbu vārdu, bet, no ceļotāju viedokļa raugoties, tas tomēr ir ļoti noderīgs. Pie vietējā palikt sanāca tikai daļēji, jo dzīvokļa, kas atradās pie paša parlamenta, saimniece bija vāciete, kas jau gadu strādā Eiropas Komisijā Briselē. Beigu beigās tā pat bija labāk, jo viņa lieliski zināja, ko ieteikt apskatīt un nobaudīt, jo pati nemaz ne tik sen bija bijusi manā situācijā. Pēc īsa brīža Briselē arī pārņēma šaubas, vai te vispār ir "vietējie", jo pārsvarā visi satiktie bija ieradušies šeit strādāt vai kā tūristi.

Bet jāsāk no sākuma. Atlidoju ar agro "airBaltic" reisu no Rīgas un nokļuvu Briseles lidostā Zaventemā. Tā atrodas pusstundas brauciena attālumā no Luksemburgas laukuma jeb Eiropas parlamenta atrašanās vietas. Ieteikums – autobusa biļeti izdevīgāk pirkt automātā uz perona, kur tā maksā 4,5 eiro, jo, pie šofera pērkot, būs jāšķiras no 6 eiro. Jāizvēlas 12. vai 21. autobuss, ja braucat uz parlamentu vai Eiropas Komisiju. Iespējams doties uz pilsētu arī ar vilcienu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!