Jelounaifa, Kanāda, ziemeļblāzma
Foto: Shutterstock

Šobrīd vairākās pasaules vietās pilnā sparā rit ziemeļblāzmu "sezona". Šis unikālais debesu šovs ir slavens ar to, cik grūti to ir "noķert" laikapstākļu un saules dēļ, bet, papētot informāciju, tas nebūt nav neiespējami! Lai uzlabotu ceļotājiem iespēju redzēt ziemeļblāzmu, naktsmītņu meklēšanas portāls "Booking.com" apkopojis sarakstu ar 10 labākajām vietām polārblāzmas vērošanai.

Jelounaifa, Kanāda

Foto: Shutterstock


Kanādā, kur ir neiedomājami plašas neapdzīvotas teritorijas, ir viens no zemākajiem gaismas piesārņojuma (tumsai netraucē mākslīgās gaismas stari) līmeņiem pasaulē – tas nodrošina lieliskus apstākļus ziemeļblāzmas ieraudzīšanai.

Ziemeļrietumu teritorijas, kas ir vistuvāk Ziemeļu polārajam lokam, ir starp labākajām vietām, kur ieraudzīt slaveno zaļo gaismu mirdzumu. Apmeklējiet Jelounaifu jebkurā laikā, sākot no augusta vidus līdz aprīļa beigām, un pēc zvaigžņu vērošanas sasildieties vietējās viesnīcas saunā.

Vairāk par piedzīvojumiem Kanādā un tās mežonīgo upju uzveikšanu lasiet šeit.

Fērbenksa, ASV

Foto: Shutterstock


Aļaskā, pateicoties tās atrašanās vietai Ziemeļu puslodē, ir lielākā iespēja ieraudzīt polārblāzmu. Fērbenksa atrodas tieši kāvu aktivitāšu zonā, un tai ir sava laikapstākļu prognožu sistēma. Savukārt karstavoti noderēs, lai patvertos aukstajā laikā.

Ekskursijas, kuru laikā ir iespēja apskatīt Denali nacionālo parku un Jukonas teritoriju, sniedz ceļotājiem iespēju nokļūt labākajā polārblāzmas vērošanas vietā. No augusta līdz maijam zaļās gaismās iedegtās debesis var redzēt starp pulksten 22 un 3.

Par ceļojumu uz Amerikas nacionālajiem parkiem lasiet šeit.

Kālfafella, Islande

Foto: Shutterstock


Vatnajūkullas nacionālā parka nomalē, pie ledāja ar tādu pašu nosaukumu, atrodas neliels ciems – Kālfafella. Šeit debesis ir piķa melnas, nodrošinot neskaitāmas iespējas ieraudzīt zaļzilvioletās gaismas, kas noklāj Islandes debesis.

Nakšņojiet vietējā naktsmītnē, lai redzētu Vatnajūkullas lavas laukus, kalnus un ledājus, kā arī ziemeļblāzmu.

Par Islandes apskates objektiem lasiet šeit.

Trumse, Norvēģija


Foto: Shutterstock

Kalnainā un ar fjordiem bagātā ainava ap Trumsi veido neatkārtojamu fonu polārblāzmas vērošanai. Šī pilsēta arī ir samērā vienkārši sasniedzama, tai ir savs planetārijs un ziemā notiek ikgadējais polārblāzmas festivāls ar mūzikas pasākumiem, kas bieži vien norisinās zem ugunīgi zaļajām debesīm.

Saskaņā ar vietni "Booking.com" labākais laiks, kad vērot ziemeļblāzmu Trumsē, ir no oktobra līdz marta vidum.

Daudzus ceļojums uz Norvēģiju ziemā baida, bet, ja kārtīgi sagatavojas un ir gatavs ļauties piedzīvojumiem, tad šī ir vieta, kurp doties. To pārbaudījuši arī ceļotāji no Latvijas. Izrādās, arī turienes dārdzība ir relatīva. Vairāk lasiet stāstā "Spontānā Stavangere – kā par 70 eiro izbraukāt Norvēģijas klintis un fjordus".

Abisko, Zviedrija

Foto: Shutterstock


Pār Zviedrijas mazo ciematu Abisko, kas atrodas aptuveni 240 kilometrus Polārajā lokā, ziemeļblāzma ir ļoti skaidri redzama.

Pateicoties ciemata atrašanās vietai pie 70 kilometrus garā ezera Tornetrāska krasta, debesis ir skaidras neatkarīgi no laikapstākļiem, kas ietekmē pārējo apkārtni.

Par pārgājienu uz Zviedrijas ziemeļiem vairāk lasiet šeit.

Ivalo, Somija

Foto: Shutterstock


Somijas ziemeļos ziemeļblāzma ir redzama gandrīz katru nakti, tādēļ iespējas ieraudzīt debesīs zaļās un violetās krāsas rotaļu ir liela. Ivalo ir ciemats pie upes ar tādu pašu nosaukumu Lapzemē, Somijas tālākajā ziemeļu reģionā, kur satiksme ir minimāla un nav gaismas piesārņojuma, tādēļ tā ir ideāla vieta kāvu vērošanai.

Lai palielinātu savas iespējas vēl vairāk, varat doties piedzīvojumā un piedalīties ekskursijā, dzenoties pakaļ ziemeļblāzmai cauri mežiem un vērojot sniegoto ainavu, ko piedāvā vietējā tūrkompānija. Nakšņojiet vietējā viesu namā, kurā varēsiet nogaršot tradicionālu somu mājās gatavotu ēdienu, un nepalaidiet garām haskiju safari.

Lūk, vairāk informācijas par to, ko apskatīt un izbaudīt Somijā.

Inari, Somija

Foto: Shutterstock


Trešā Somijas lielākā ezera Inari krastos atrodas nomaļš ciemats ar tādu pašu nosaukumu. Ja apmeklēsiet šo vietu ziemas vidū, dodieties ekskursijā ar haskiju pajūgu cauri biezajai sniega segai un mežiem, kuros mīt ziemeļbrieži.

Ekskursijas laikā mēģiniet ieraudzīt ziemeļblāzmu, kas kā zaļas un violetas lentītes kustas debesīs. Dažās naktsmītnēs ziemeļblāzmu ir iespējams vērot, atrodoties privātā pludmalē.

Ik gadu Inari ezeru pārklāj ledus, un tieši tajā brīdī tas pārvēršas par brīnumainu atpūtas vietu – tur tiek novietots neliels namiņš uz slēpēm. Mazās naktsmājas kļūst par lielisku vietu, kur baudīt dabas skaistumu un vērot zvaigznes.

Namiņu uz nepieciešamo vietu tās īpašnieks Esko pārvieto ar sniega moci. Vairāk lasiet šeit.

Alta, Norvēģija

Foto: Shutterstock


Alta, pilsēta tālu Polārajā lokā, ir mājvieta pasaulē pirmajai ziemeļblāzmu observatorijai, kas 1899. gadā tika uzcelta uzcēla uz Halde kalna virsotnē.

Šeit laikapstākļi ir lieliski piemēroti ziemeļblāzmas vērošanai, jo ziemas laikā nokrišņu līmenis ir zems un debesis nav apmākušās.

Alta ir neliela pilsētiņa, ko noteikti vērts apmeklēt ceļā uz tālāko ziemeļu punktu Nordkapu. Vairāk par "īstu veču braucienu" un grūtībām, lai to sasniegtu uz močiem, lasiet šeit.

Sandgerdi, Islande

Foto: Shutterstock


Sandgerdi, kas vēsturiski ir zvejnieku ciemats dienvidu pussalā, tagad ir populāra vieta tiem, kas tiecas redzēt polārblāzmu. Par spīti pieaugošajam tūrismam un tam, ka šis ciemats atrodas Reikjavikas tuvumā, Sandgerdi joprojām ir svētlaimīgi klusa vieta, kurā polārblāzma atspīd apkārt esošajā jūrā. Labākais laiks polārblāzmas vērošanai ir decembris, janvāris un februāris.

Šī sala ir viena no brīnumiem un sirreāliem objektiem bagātākajām vietām uz Zemes. Neparasti krāšņi ūdenskritumi, geizeri, aktīvi un neaktīvi vulkāni, melnas pludmales un ainavas kā no citas planētas – tas viss atrodams uz vienas nelielas salas. Vairāk šeit.

Hjirkenēse, Norvēģija

Foto: Shutterstock


Šī klusā, arktiskā pilsēta, kas robežojas ar Krieviju, ir tieši ziemeļblāzmas zonas vidū. Hjirkenēse ir galamērķis bezbailīgākajiem ceļotājiem, jo šeit nav gandrīz nekādas "civilizācijas". Lai iepazītu polāro loku, piesakieties ekskursijām.

Starp citu, cerībā pievilināt tūristus Hjirkenēses lidosta Norvēģijas tālajos ziemeļos pirms dažiem gadiem ieviesusi suņu kamanu taksometrus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!