La Mezquita, Kordova, Spānija
Foto: Shutterstock
Pasaulē ir pārsteidzoši daudz reliģisku vietu - neatkarīgi no ticības vai piederības kādai reliģijai, tajās ikviens var smelties ne tikai jaunu enerģijas pieplūdumu, bet arī vienkārši izbaudīt krāšņus dabas skatus. "The Telegraph" izveidojis sarakstu ar 10 vietām, kuras cieši saistītas ar dažādām reliģijām - arī tu vari izrauties no ikdienas steigas un tajās gūt iekšējo mieru.

La Mezquita, Kordova, Spānija

Mezquita spāņu valodā nozīmē mošeja, taču Kordovā šī vieta ir kas vairāk. Pēc tam, kad astotajā gadsimtā islāmisti uzvarēja Ibēriju, Kordovas bazilika tika sadalīta starp musulmaņiem un kristiešiem. 784 gadus pēc Jēzus Kristus dzimšanas sākās jaunas mošejas celtniecība ar apelsīnu koku pagalmu, lūgšanu zāli ar neskaitāmi daudz arkām.

16. gadsimtā tika uzbūvēta arī katoļu katedrāle un blakus izveidots minarets jeb tornis, kas atrodas pie mošejas – tornis ir viena no svarīgākajām mošejas sastāvdaļām. Rezultātā šajā vietā ir dažādu arhitektūras stilu un reliģiju sajaukums, padarot ēku par vēl iespaidīgāku.

Šo vietu iespējams izstaigāt arī virtuāli – tūri meklē šeit.

Kioto, Japāna

Foto: Shutterstock

Kioto pilsēta reiz bija zināma arī kā Heian-kyo, kas tulkojumā nozīmē "miera un klusuma galvaspilsēta". Šī vieta vairāk nekā tūkstošiem gadus bijusi japāņu kultūras centrs, tā tas saglabājies arī mūsdienās.

Varētu teikt, ka pilsēta ir pārpildīta ar dažādām garīgajām vietām – šeit atrodas 1 660 budistu tempļi, 400 sintoisma ticības svētnīcas, 90 kristiešu baznīcas. Astotā gadsimta svētnīca Fushimi Inari un tās fotogēniskie sarkanie toriju vārti, kas atrodas Kioto pilsētas nomalē jeb kalnā, būs piemērota vieta, no kuras kārtīgi aplūkot šo svēto pilsētu.

Virtuālā tūre izstaigājama te.

S'Gang Gwaay, Britu Kolumbija, Kanāda

Foto: Shutterstock

Haida Gvaī (agrāk saukts par Karalienes Šarlotes salām) arhipelāgu Kanādā pirmie iedzīvotāju bija okupējuši aptuveni 8 000 gadus. 19. gadsimta 80. gados viņi pameta S'Gang Gwaay ciematu, kurš atrodas arhipelāga dienvidrietumos.

Šobrīd reliģiskie koka stabi lēnām apsūno un ieaug kokos. Šo vietu var sasniegt vienīgi ar laivu, kā arī vienā laikā te drīkst uzturēties noteikts skaits apmeklētāju.

Tāpat arī arhipelāgā atrodas Haida Watchem jeb Haidas uzraugs, kurš izvadās apmeklētājus caur mežu un pastāstīs leģendas un stāstus par totēmiem, kas šeit atrodas.

Reinga rags, Ziemeļu sala, Jaunzēlande

Foto: Shutterstock

Šī ir vietā, kur Tasmana jūra "satiekas" ar Kluso okeānu. Te atrodams grubuļains koks, kurš Jaunzēlandē simbolizē Ziemassvētku koku, piekļaujas klintij un sūta dvēseles ūdens dzelmē...

Saskaņā ar Maoru kultūras mitoloģiju, Reinga rags – zināms arī kā "vieta, kurā mitinās gari", – kalpo kā rituāla vieta, kurā mirušais cilvēks slīd lejā pa veco koku, lai dotos pēcnāves dzīvē pie nakts un nāves dievietes Hinenuitepo. Maoru kultūrā šis ir kontakts ar saviem senčiem jeb vieta, kur pasaule beidzas.

Neparastās vietas virtuālā tūre skatāma šeit.

Titikakas ezers, Peru un Bolīvija

Foto: Shutterstock

Atrodoties aptuveni 3 800 metrus virs jūra līmeņa, plašais Titikakas ezers ir Inku civilizācijas dzimšanas vieta. Tiek uzskatīts, ka Inku dibinātājs jeb viņu karalis Manko Kapaks piedzimis no akmens, kurš atrodas ezera salā Isla del Sol ("Saules sala").

Šī sala kļuvusi par reliģijas centru, uz kuru no visas impērijas devās svētceļnieki, lai apmeklētu svētnīcas. Mūsdienās šeit iespējams burāt, pastaigāt pa salu, apmeklēt tempļa drupas un aplūkot sniegotos Andu kalnus.

Pēc virtuālās tūres lūko te.

Avebury, Viltšīra, Lielbritānija

Foto: Shutterstock

Šī vieta ir saistāma ar dažādām dīvainībām – te atrodas ciems, kurš atdalīts ar akmens apļiem, mistisks un noslēpumains lauks, kā arī pakalns, kurš datēts 3650. gadā pirms Jēzus Kristus dzimšanas, lielākais cilvēka veidotais paugurs Eiropā.

Neviens gan nezina, kāpēc šis viss šeit atrodas un ir izveidots – ir versija, ka kopums kalpojis kā neolīta jeb akmens laikmeta ceremoniālā vieta, kurā cilvēki piekopa dažādus rituālus un izsauca garus. Arī mūsdienas vari doties uz šo vietu un izbaudīt ko līdzīgu – te var apskatīt un pataustīt interesantos akmens veidojumus un pēc tam muižā iedzert tradicionālu angļu tēju.

Virtuālā tūre izstaigājama te.

Ādama virsotne, Šrilanka

Foto: Shutterstock

Tējas valsts Šrilankas centrā atrodas piramīdas formas virsotne – klints, kas pazīstama arī kā "Svētā Pēda". Daudzu reliģiju pārstāvji kāpienus organizē kā svētceļojumus – atkarībā no ticības, kāpiens var būt par godu Budam, Šivam, Ādamam vai Svētajam Tomam, kas ir viens no Jēzus Kristus divpadsmit apustuļiem.

Svētceļnieku takas kalnā ved 2 244 metru augstumā – gājiena laikā var aplūkot tējas laukus, svētnīcas, dabas bagātu augu un dzīvnieku mežus. Šeit iespējams gan iepazīt vietējo kultūru, gan ieraudzīt neaizmirstamus skatus, kas paveras kalna virsotnē.

Tējas dārzu virtuālā tūre skatāma šajā mājaslapā.

Kailašs, Tibetas reģions, Ķīna

Foto: Shutterstock

Kailišs, kas ir 6 714 metrus augsts, ir kas vairāk nekā vienkārši kalns Tibetas rietumos – tas ir kā mandala, Visuma dzīvība, spēka piramīda, četru Āzijas lielo upju avots, kuru godina miljoniem cilvēku, tāpēc dažādu reliģiju pārstāvji to uzskata par svētu vietu.

Galvenais un grūtākais uzdevums ir veikt apļveida maršruta svētceļojumu apkārt kalnam – aptuveni 52 kilometru garumā, kurā pa ceļam iespējams satikt jakus – liela auguma vēršu ģints pārnadžus, lūdzēju karodziņus un ieraudzīt elpu aizraujošus skatus. Budisti tic, ka viens šāds ceļojums cilvēkam noņem visu slikto karmu vienam dzīves mūžam, turpretim 108 šādi ceļojumi noteiktajā maršrutā novedīs pie pilnīgas apgaismības.

Klātesamības sajūtu šai vietai varēsi gūt, ja ieskatīsies te.

Vitenberga, Vācija

Foto: Shutterstock

1517. gadā profesors un priesteris Mārtiņš Luters pie smagajām Vinterbergas klostera baznīcas durvīm piestiprināja 95 tēzes, šādi izmainot tālākās vēstures gaitas.

Tik svarīgās baznīcas koka durvis ir aizstātas ar metāla durvīm, taču pati baznīca ir atvērta apmeklētājiem, šeit notiek koncerti un ir iespējams noorganizēt ekskursijas. Esot šeit, noteikti apmeklē Mārtiņa Lutera piemiņas vietu, uzkāp 289 pakāpienu augstajā tornī, no kura paveras skats uz šo viduslaiku pilsētu, kurā risinājušies svarīgie vēstures notikumi.

Baznīcas virtuālā tūre skatāma šajā mājaslapā.

Krātera ezers, Oregona, ASV

Foto: Shutterstock

Tiek apgalvots, ka gandrīz pirms 8 000 gadiem Mazamas vulkāna virsotne eksplodējusi, kā arī lielais caurums, kas palicis pāri, applūdis, izveidojot šo ezeru (saukts arī par Kreitera ezeru). Savukārt indiāņi apgalvo, ka ezers radies, jo bijušas cīņas starp virsaiti Llao un virsaiti Skell.

Katrs pats var izdomāt, kuram stāstam ticēt, taču vienalga, kurš no šiem apgalvojumiem liekas patiesāks, ezers un apkārtējā ainava, kas izveidojusies, ir pārsteidzoši skaista. Vietējie iedzīvotāji šeit mērojuši grūtus maršrutus, bet tu vari vienkārši sekot ceļam līdz ūdens malai. Te iespējams ar laivu aizbraukt līdz "Burvju salai" – konusveida saliņai, kas ir veidojusies izvirduma laikā – vai varbūt šī ir paša virsaiša Llao galva!

Virtuālā tūre skatāma šeit.

Ja ir vēlme apmeklēt vēl kādu interesantu un pat mazliet baisu vietu, piedāvājam aplūkot deviņas šādas vietas, kuras apmeklēt tikai drosmīgi ceļotāji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!