Barselona
Foto: Shutterstock

Barselona, Katalonijas apdzīvotākā pilsēta, ir viena no tām vietām, kas jāapmeklē katram, ne velti tas ir viens no populārākajiem galamērķiem latviešu ceļotāju vidū! Tā ir slavena ar arhitektūru, aktīvo pilsētas dzīvi un ēdieniem. To vajadzētu izbaudīt pat tad, ja esi steidzīgā biznesa braucienā, un tā viennozīmīgi ir pelnījusi kaut vai īsu nedēļas nogales ceļojumu. Uz Barselonu no Rīgas ir pieejami arī tiešie reisi.

Lūk, ceļotājas Alīnas Andrušaites stāsts par Barselonu, lasi par citiem viņas ceļojumiem blogā www.sapnumedniece.lv

Atlidošana uz Barselonu ir burvīga. Lidmašīna lēni sēžas tieši gar pilsētas un jūras satikšanās vietu, skatam paveras arī slavenākie skati. Dažas minūtes vēlāk tā nosēžas Barselonas lidostā. Šķiet, spāņiem viss ir skaidrs par dizainu un funkcionalitāti, ne velti daudzas spāņu lidostas tiek uzskatītas par stilīgākajām pasaulē, savukārt Barselonas lidosta tiek minēta kā viena no labākajām. Katru gadu tā apkalpo ap 37 miljoniem pasažieru.

Pie izejas no termināļa ir pieejami daudzi taksometri, taču pirms iekāpšanas tajā vajadzētu pārliecināties, ka tie pieņem kredītkartes. Maciņam draudzīgāk gan noteikti būs izvēlēties sabiedrisko transportu. Lai kādu transportlīdzekli izvēlēsies, ja paliec centrā, tad jau pavisam drīz būsi savā viesnīcas numuriņā. Rezervējot viesnīcu, ieteiktu apskatīties, vai tai gadījumā nav jumta peldbaseins – tādu viesnīcu ir daudz vairāk, nekā varētu gaidīt.

Foto: DELFI

Kā kāds viesnīcas darbinieks man reiz teica, Barselonā viss ir aizsniedzams, ejot kājām, ja vien neplāno doties uz "Tibidabo". Viņam bija taisnība! Taču iešana kājām Barselonā nozīmē arī 3 līdz 6 kilometrus garus attālumus.

Foto: DELFI

Divas kompānijas piedāvā tā saucamos "hop-on hop-off" autobusus, maršuti abām ir līdzīgi, taču nevajadzētu lolot pārāk lielas cerības uz audiogida kvalitāti, labāk jau laicīgi iegādāties kārtīgu ceļvedi. Arī metro ir brīvi pieejams, taču kā jebkurā sabiedriskā vietā Barselonā vajadzētu rūpīgi sargāt mantas, jo šī pilsēta ir izslavēta kā kabatzagļu paradīze.

Akvārijs

Foto: Shutterstock

Man Barselonā pirmais pieturas punkts vienmēr ir akvārijs, kur esmu bijusi vairākkārt. Tajā mājo ap 11 000 dzīvnieku, kas apdzīvo 35 akvārijus, un šeit ir arī krāšņs zemūdens tunelis. Pēc tur pavadītām 2-3 stundām vienmēr ir patīkami iegriezties akvārija kafejnīcā un apēst kādu pankūku ar putukrējumu un šokolādes krēmu.

Padoms: pērkot biļetes internetā, cena ir 20 eiro pieaugušajiem, bērniem un pensionāriem ir atlaides. Rindas uz akvāriju mēdz būt iespaidīgas, tāpēc nopērc biļeti jau laicīgi. Ja vēlies ļoti klusu, mierīgu pastaigu pa akvāriju, vislabāk iet uz turieni īsi pirms atvēršanas un būt tur pirmajam. Parastai pastaigai derēs arī vakari, jo akvārijs ir vaļā līdz pulksten 19 vai 21 vakarā, atkarībā no gadalaika.

Barseloneta

Foto: DELFI

Izslavētā Barseloneta! Pa brīdim uzvirmo debates par tās smiltis un ūdens atbilstību Pasaules veselības organizācijas drošības standartiem, bet vismaz apskatīt pludmali un pavakariņot kādā restorānā ir vērts. Dažreiz restorāni no malas izskatās pēc pazemes gājēju pārejām vai ieejas metro, bet tas ir normāli, to galvenie logi ir pludmales augstumā. Plaša jūras velšu izvēle, pieejamas gan ļoti smalkas vietas, gan visiem maciņiem draudzīgas.

Foto: DELFI

Padoms: "hop-on hop-off" autobusi arī brauc šajā maršrutā, ja tev jau kabatā biļete no dienas brauciena, izmanto to atbraukšanai līdz restorānam vakarā, pavakariņo un uz viesnīcu doties ar taksi vai kājām.

‘Funicular de Montjuic’

Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Ja nav bail no augstuma un vēlies redzēt pilsētu no augšas, "Funicular de Montjuic" ir atrakcija, ko nedrīkst laist garām. Gaisa tramvajs ļauj redzēt pilsētu un jūru no augšas. Tajā gan nav sēdvietu un var būt neliela grūstīšanās. Brauciens nav ilgs, vien kādas 10 minūtes.

Padoms: ja gribi ar tramvajiņu braukt vasarā, obligāti uzsmērē pretapdeguma krēmu, velc cepuri un paņem līdzi ūdeni. Rinda uz šo atrakciju var būt ārkārtīgi gara. Turp-atpakaļ biļete internetā maksā 12,70 eiro, uz vietas ir arī kase.

'La Rambla' un tirgus

Par "La Rambla" vai Ramblām dzirdēju vēl krietni pirms pirmo reizi aizbraucu uz Barselonu un vienmēr domāju – nez kas tas ir? Tā ir galvenā gājēju iela pilsētā ar neskaitāmiem suvenīru veikaliņiem un kafejnīcām. Pa to pārvietojas tusētāju pūļi, un te gan es vienmēr satraucos par sava maciņa drošību. Taču divas vietas ap Ramblām man patika – kāds neliels veikaliņš ar ārkārtīgi skaistu origami skatlogu blakus vaska muzejam. Tajā var iegādāties dažādus interesantus un savdabīgus nieciņus dāvanām, kā arī krāšņas Bendžamina Lakombes ilustrētās grāmatas.

Kādu brīdi ejot pa "La Rambla", vienā brīdī ievērosi, ka daudzi cilvēki dzer svaigi pagatavotus augļu kokteiļus vai ēd augļus no turziņām. Tātad tuvumā ir tirgus – otra iespaidīgā vieta šajā pilsētā! Ejot no jūras, tas atradīsies kreisajā pusē. Patiesībā, ieeja nemaz nav tik liela un tai pat var paiet garām. Mums, ziemeļniekiem, šis tirgus patiesi ir garšīga izklaide, īpaši ziemā. Turpat var iegādāties jūras veltes, garšvielas, šokolādi un "prosciutto", apskatīt glīti izkārtotus skatlogos. Dažiem tirgotājiem gan ļoti nepatīk, ja viņu skatlogus fotografē. Citiem gan nav iebildumu, īpaši, ja kaut ko iegādājas.

Padoms: norēķini te notiek tikai skaidrā naudā! Nav vērts visu pirkt pie pašas ieejas, bieži vien daudzām precēm cenas būs krietni labākas mazliet dziļāk tirgū, un nebūt ne par sliktāku preci.

Trīs Gaudi vietas

Pasaules slavenie Antonio Gaudi meistardarbi ir iemesls, kādēļ vairums cilvēku apmeklē Barselonu. Ir vairākas vietas, kuras var apmeklēt, lai pilnībā izjustu, ko tad nozīmē Gaudi arhitektūra. Savos darbos viņš ir iespaidojies no dabas, radījis tos krāsainus un atšķirīgus no citiem. Septiņi viņa darbi ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Vēl aizvien nepabeigtā "Sagrada Familia" ir Spānijas visapmeklētākā vieta, to ik gadu apmeklē ap trim miljoniem tūristu.

Es apmeklēju trīs viņa meistardarbus un ar to bija gana, lai iegūtu priekšstatu. Ierobežota budžeta gadījumā pilnīgi pietiks ar diviem, "Park Guell" un "Sagrada Familia". Protams, ja esi īsts fans, noteikti arī "Casa Batllo" būs interesanta.

Foto: DELFI

Padoms: biļetes vislabāk iegādāties internetā, īpaši uz "Sagrada Familia". "Park Guell" un Svētās ģimenes baznīcas biļetes iespējams iegādāties arī kā apvienoto biļeti. "Sagrada Familia" mēdz būt ļoti, ļoti daudz apmeklētāju, tāpēc pat ar iepriekš iegādātu biļeti labāk nākt agri no rīta vai vēlāk pēcpusdienā. Katedrālē iespējams uzbraukt arī torņos un pavērot pilsētu no augšas, taču, ņemot vērā, ka par to jāmaksā atsevišķi un skats nav tik iespaidīgs, šo katedrāles daļu var izlaist.

Apskates vietas ārpus Barselonas

Ja tev ir brīva vesela diena vai kaut tikai puse dienas, noteikti apsver iespēju aizbraukt uz Monseratu! Tur var nokļūt gan ar sabiedrisko transportu, gan izmantojot tūrfirmu pakalpojumus. Ja tavā rīcībā ir vismaz divas dienas, tad dodies uz Valensiju.

Valensija ir kļuvusi par manu mīļāko Spānijas pilsētu. Tā ir Spānijas trešā lielākā pilsēta ar 800 000 iedzīvotāju, krietni vien mierīgāka nekā Barselona un pat vēl baudāmāka tūristiem – mūsdienu un viduslaiku arhitektūras sajaukums padara to īpaši šarmantu.

Arhitektūra gan nebija mans brauciena mērķis uz Valensiju. Vai zināji, ka Eiropas lielākais akvārijs atrodas tieši šeit? Ap 45 000 dzīvnieku ir apskatāmi katram interesentam, tajā skaitā lielās baltās belugas, delfīni, rajas, valzirgi, pingvīni un daudzi mazāki akvāriji ar zivīm no visas pasaules. Akvārijs īpaši patiks bērniem, taču tajā būs interesanti arī pieaugušajiem.

Padoms: Valensija ir viegli aizsniedzama ar ALSA autobusiem no Barselonas autoostas, brauciens ilgst četras stundas.

Seko Alīnas ceļojumiem arī Instagram www.instagram.com/lincalincalinca

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!