Sanremo, Itālija
Sanremo ir Itālijas piekrastes pilsēta, kas atrodas valsts ziemeļrietumos. Šī tiek dēvēta par ziedošo pilsētu, jo teju katru ielu rotā puķes un ziedu virtenes visās varavīksnes krāsās. Tās teritorija līdzinās Montekarlo, taču cenas ir draudzīgākas nekā eksotiskajā Monako apgabalā.
Šo galamērķi iecienījušas ģimenes ar bērniem, taču nereti Sanremo pludmalēs tiek iekasēta uzturēšanās maksa. Plāns doties uz Itāliju nekad nevar būt neizdevies, jo valsts ir tik daudzveidīga savā krāšņumā, ka dos lielisku atpūtas iespēju gan pilsētu mīļiem, gan arī dabas baudītājiem. Šajā rakstā atradīsi vēl citas lieliskas vietas Itālijā, kurās ļauties piedzīvojumu baudai.
Šibenika, Horvātija
Šibenika ir pilsēta Dalmācijā, Adrijas jūras krastā, apmēram 80 kilometru attālumā uz ziemeļiem no Splitas. Bieži vien tūristi piestāj šajā pilsētā vien tāpēc, ka tā atrodas pa ceļam uz Krka nacionālo dabas parku, taču šarmantā vecpilsēta un apskates objekti ir pietiekamā daudzumā, lai tūristiem būtu interesanti tur pavadīt laiku pat vairākas dienas.
Pilsēta tiek salīdzināta ar muzeju – tajā ir saglabājušās daudzas ēkas, kurās izzināt Šibenikas vēsturi, piemēram, iespaidīgas baznīcas un katedrāles, dažādas pilis, klosteri u.c. Pilsētas simbols un viena no skaistākajām vietām ir Sv. Jāņa (The Catedral of Saint James) baltakmens katedrāle. Tās skaistums novērtēts arī pasaules mērogā, jo pēc skata iespaidīgā ēka 2000. gadā tika iekļauta UNESCO aizsargājamo objektu sarakstā.
Plašāk par Šibeniku un apskates vietām pilsētā lasi šeit.
Peniše, Portugāle
Peniše (Peniche) atrodas Portugāles vidusdaļā, apmēram 100 kilometru attālumā no galvaspilsētas Lisabonas. Tās teritorija ir pavisam neliela – to dēvē par zvejnieku un sērfotāju paradīzi. Pilsētiņa apbur ar smilšainajām pludmalēm, iespaidīgajām klintīm un alām.
Kā raksta "The Guardian", šajā vietā visa gada garumā pulcējas sērfošanas entuziasti un viļņu meklētāji, jo, ja viļņu šeit nav, tad diez vai kaut kur citur maz būs. Populārākā pludmale ir Supertubos – rudenī gan viļņi, gan piekrastes skati ir visiespaidīgākie.
Ja kādreiz nolemsi doties uz Peniši, vērts apsvērt arī Berlengas arhipelāga apmeklēšanu, kas atrodas 10 līdz 15 kilometru attālumā no Portugāles krasta. Šī ir lieliska vieta, kurā iepazīt zemūdens pasauli, jo tās daudzveidība šeit apskatāma visā krāšņumā.
Pozitāno, Itālija
Pozitāno atrodas gleznainajā Amalfi krastā – tā piekļāvusies klinšu sienai, bet tās pakājus apskalo baltu putu vainagoti Vidusjūras viļņi.
Pozitāno viduslaikos bija Amalfi republikas osta ap 11. līdz 12. gadsimtu. Tā strauji attīstījās arī 16. un 17. gadsimtā. Savukārt 19. gadsimtā to piemeklēja grūti laiki, un vairāk nekā puse iedzīvotāju emigrēja uz Ameriku. Līdz pat 20. gadsimta vidum šis gleznainais zvejnieku ciems bija relatīvi nabadzīgs un mazināms.
Taču mūsdienās šī ir īsta atpūtas un brīvdienu paradīze - tās skaistumu nespēj aizēnot pat ceļotāju pārblīvētās ielas tūrisma sezonas laikā. Tā kā lustēšanās šeit ir raksturīga visu gadu, ciematā ir ne vien jaukas kafejnīcas, bet arī daži interesanti naktsklubi. Piemēram, "Music on the rocks", kas izbūvēts tieši klintī pašā jūras krastā, ieeja tajā ir no smilšainās pludmales. Plašāk par Pozitāno lasi šeit.
Sēte, Francija
Sēte ir ostas pilsēta valsts dienvidu daļā, kurā iespējams izbaudīt īstenu piekrastes dzīvi. Šī gan nebūs vieta, kura būtu pārpildīta ar tūristu atrakcijām vai apskates objektiem, taču tieši šī iemesla dēļ tā ir ideāli piemērota nesteidzīgai laika pavadīšanai pie ūdens un jūras velšu plates baudīšanai vietējos restorānos.
Cauri pilsētai plūst vairāki kanāli, tāpēc arī šī ir viena no pilsētām pasaulē, kuru reizēm dēvē par "mazo Venēciju". Lai apskatītu pilsētas panorāmu, vērts uzkāpt Saint Clair kalnā un nolikt skaisto apkārtnes teritoriju pie savām kājām. Ja nolemsi šeit kādreiz iegriezties, "Lonely Planet" iesaka apmeklēt arī "La Pointe Courte", kas jau izsenis ir bijusi zvejnieku sanākšanas vieta.
Parga, Grieķija
"Culture Trip" raksta, ka Parga ir viens no vasaras top galamērķiem Eipirus reģionā, Grieķijas ziemeļrietumu daļā. Pilsētas kontūra kartē no vairākām pusēm atgādina amfiteātri, jo tā celta un veidojusies vairākos līmeņos. Kopumā Parga izskatās kā pilsēta no pasaku grāmatas, kuru ieskauj plaša "zaļā zona" un vilinošs ūdens.
Šeit tūristi var apskatīt un arī rezervēt palikšanu piekrastes apburošajās un krāsainajās mājiņās – tiek vēstīts, ka noteikti vērts apmeklēt arī senās Venēcijas pils drupas, kas atrodas kalna galā.
Visbiežāk ceļotāji Grieķijā nolemj doties tieši uz salām, jo tās apvieno daudzu ceļotāju sapni – izbaudīt saules siltumu, neiztērējot ārkārtīgi lielus līdzekļus. Papildus patīkamajam klimatam Grieķijā un tās apkārtnē ir ārkārtīgi daudz skaistas vietas, kuras arī tavām acīm liks ieplesties apbrīnā. Plašāk par Grieķijas arhitektūru, dabas brīnumiem un vietām ūdens izklaidei lasi te.
Sansebastjana, Spānija
Sansebastjana atrodas Spānijas ziemeļos, un šī kūrortpilsēta pazīstama pludmaļu dēļ. Katru gadu ceļojumu portāls "Trip Advisor" apkopo tūristu viedokļus, kuri pēdējo 12 mēnešu garumā publicēti vietnes atsauksmju sadaļā. Par labāko pludmali Eiropā, kuru apmeklēt 2018. gadā, nosaukta tieši Sansebastjanā esošā Konča (Playa de la Concha).
Pludmales pievienotā vērtība ir sala, kas atrodas turpat netālu līcī. Tās nosaukums ir Santa Klāra (Isla Santa Clara), un interesenti bieži dodas uz turieni ar laivu, jo arī salas krastā ir izveidota pludmale ar atpūtas krēsliem, piknika vietām, bāru u.c. Otra pludmale, kuras dēļ šī piekrastes pilsēta ir atpazīstama, saucas Ondareta (Playa de Ondarreta).
"Lonely Planet" min, ka uz Sansebastjanu vērts doties arī gardēžiem – te vietēji un pilsētas viesi iecienījuši gan gardi našķoties, gan arī ieturēt kārtīgas maltītes. Arī pilsētas arhitektūra ir ievērības cienīga, piemēram, noteikti vērts apskatīt elegantās jūgendstila ēkas, greznos tiltus, sakoptos dārzus, parkus un laukumus.
Burgasa, Bulgārija
Burgasa ir Bulgārijas ceturtā lielākā pilsēta ar 200 tūkstošiem iedzīvotāju. Tā ieņem nozīmīgu lomu valsts ekonomikā, jo tajā atrodas galvenā valsts osta, kā arī tā ir iecienīts tūristu galamērķis – Burgasas lidostā ielido tūkstošiem viesu, lai pavadītu brīvdienas Melnās jūras kūrortos.
Gluži kā citās Melnās jūras piekrastes pilsētās, Burgasā valda subtropisks klimats, kam raksturīgas garas, karstas vasaras un Balkāniem neraksturīgi maigas ziemas. No aprīļa līdz septembrim saule šeit spīd aptuveni 200 stundas mēnesī, bet karstākajos mēnešos – jūlijā un augustā līdz pat 300 stundām.
Viesojoties Burgasā, ieteicams apmeklēt starptautisku atzinību guvušo operas namu, kurā darbojas gan Burgasas Valsts opera, gan Filharmonijas biedrība, kas sniedz regulārus koncertus. Lai iepazītu reģiona tautiskās tradīcijas un vēsturi, blakus Svētā Kirila un Svētā Metodija katedrālei, iespējams apmeklēt arī Etnogrāfisko muzeju.
Arī Bulgārijas vecākā pilsēta Sezopole ir lieliska vieta, uz kuru doties atpūsties. Iemeslus, kāpēc to būtu vērts apmeklēt, lasi šeit.
Rakstā izmantota informācija no "The Guardian", "Lonely Planet" un "Culture Trip".