Tūrisma apskates objekti Jelgavā - 14
Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Ja brīvdienās plānots izkustēties no mājas, tad kāpēc gan neaizbraukt uz Jelgavu? Ja savām acīm jau redzētas smilšu skulptūras un aplūkoti klasiskie tūristu apskates objekti, šajā pilsētā noteikti var pavadīt aizraujošu dienu, iepazīstot pilsētas jaunumus, kas tapuši šogad, kā arī izzināt interesantākos stāstus par citiem pilsētvidē redzamajiem objektiem. Lai noskaidrotu, ko vērts apskatīt, vaicājām ieteikumus Jelgavas reģionālajam tūrisma centram.

Vides objekts 'Laika rats 100'

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Tēlnieka Kārļa Īles veidots vides objekts "Laika rats 100" ir veltījums valsts simtgadei un atklāts šī gada 4. maijā. Apmeklētāji objektu jau paspējuši iecienīt, jo tas ir gan informatīvs, jo atklāj vēsturiskus faktus par Latviju un Jelgavu, gan arī interaktīvs, jo ļauj iemūžināt sevi "spoguļu" pašbildēs. Objekts atrodas līdzās Jelgavas vecpilsētas ielas kvartālam, kur saglabājušās vairākas pirmskara ēkas.

Vides objektā aplī izkārtoti 10 stilizēti cilvēku tēli, kas simbolizē daudzos ļaudis, kuri bijuši iesaistīti Latvijas valsts veidošanā un attīstībā. Katrs no tiem balsta 10 akmeņus. Kopumā tiek turēti 100 akmeņi, kas simbolizē Latvijas pastāvēšanas gadus. Uz cilvēku tēliem iegravēti katras desmitgades nozīmīgākie notikumi Jelgavas kontekstā, bet otrpus tēliem ikviens var ieraudzīt savu atspulgu, tā uzsverot, ka valsti veido katrs no mums. Satumstot objekts izgaismojas Jelgavas karoga un saules krāsās.

Grafiti siena un 3500 leduspuķu dobe

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Pasta salā, Driksas upes krastā gājējus un pastaigu cienītājus priecē 26 metrus gara un 12 metru plata puķu dobe sarkanbaltsarkanos toņos Latvijas simtgades simbola formā. Dobē iestādītas aptuveni 3500 leduspuķes baltā un sarkanā krāsā, kas sasaucas ar Latvijas karoga krāsām. Vislabāk dobi aplūkot un iemūžināt no Jāņa Čakstes bulvāra promenādes. Sagaidāms, ka viskrāšņāk leduspuķes ziedēs ap Jāņiem, bet dobe būs apskatāma līdz pat vēlam rudenim.

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Jauns vides objekts izveidots šī gada starptautiskajā grafiti ielu mākslas festivālā "Brīvības stāsti", kurā deviņi grafiti mākslinieki no četrām valstīm radīja 60 metrus garu mākslas darbu uz betona sienas Loka maģistrāles un Aviācijas ielas krustojumā. Festivāla mākslinieciskais vadītājs Dainis Rudens apvienojis visus grafiti mākslas darbus vienotā ansamblī. Šeit katrs atradīs sev simpatizējošu mākslas darbu – košos, dziļdomīgos un kvalitatīvos grafiti.

Lielupes palienes pļavas, savvaļas zirgi un skatu tornis

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Uz Pils salas aiz Jelgavas pils plešas Lielupes palienes pļavas – aizsargājama dabas teritorija, kas īpaša ne tikai ar pļavās sastopamajām augu un putnu sugām, bet arī ar salas lielākajiem iemītniekiem – 70 savvaļas zirgiem. Tie ir draudzīgi un tos var apskatīt pavisam tuvu, dodoties pastaigā pa Pils salu, kas ir četrus kilometrus gara.

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Pļavā atrodas arī jaunuzcelts skatu tornis 20 metru augstumā, kas būs pieejams no jūnija beigām un no tā varēs vērot zirgus, pļavas un divu upju ainavu.

Skulptūras-strūklakas ar stāstu

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Visu vasaras sezonu, līdz pat rudenim, pilsētas viesus priecēs Jelgavas strūklakas. Skulptūra-strūklaka "Trīsvienība" pie Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa sastāv no trim daļām, kas simbolizē kristīgās ticības augstākās vērtības – tās savieno ūdens, kura tecēšanas laikā var noskaitīt Tēvreizi.

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Īpašas Jelgavā ir divas strūklakas-ūdenskritumi Jāņa Čakstes bulvārī, zem kuriem var nokļūt, ejot pa Driksas upes promenādes zemāko līmeni. Vakaros ūdenskritumi izgaismoti krāsainās gaismās, radot sirreālu sajūtu.

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Savukārt skulptūra-strūklaka "Jelgavas students" pie gājēju tilta "Mītava" nosaukts Jēkaba Ceriņa vārdā. Tā priecāsies par apmeklējumu, ja paberzēsi tā lietussarga rokturi laimei un atminēsies dziesmu "Ir vakars vēls…".

Langervalde – mežs pilsētā

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Langervaldes mežs atrodas netālu no Cukurfabrikas dzelzceļa stacijas, un 20. gadsimta sākumā bija ļoti populāra atpūtas vieta gan jelgavniekiem, gan rīdziniekiem, kas uz turieni devās ar kuģīti vai vilcienu.

Tagad šī teritorija ar taciņu tīklu vairāku kilometru garumā ir piemērota aktīvās atpūtas cienītājiem – pastaigām, riteņbraukšanai, skriešanai un nūjošanai. Takas papildina koka laipas un tiltiņi, pie ieejas izvietotas koka un metāla aļņu skulptūras, kā arī mežā noslēpts "geocaching" slēpnis. Galvenā ieeja mežā ir no Rubeņu ceļa.

Ūdens prieki upju krastos

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Ja termometra stabiņš paceļas līdz tīkamai temperatūrai, tad jādodas uz Jelgavu baudīt vasaras priekus labiekārtotās pludmalēs Pasta salā un Lielupes promenādē – sauļoties, peldēties vai doties izbraucienā ar SUP dēļiem, kas pieejami līdz par vēlam vakaram.

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Šajā sezonā pa Driksas un Lielupes upēm kursē rekordliels kuģīšu skaits, kas priecē ar izbraucieniem 30 minūšu un vienas stundas ilgumā. Tā ir lieliska iespēja sagaidīt romantisku saulrietu un ieraudzīt pilsētas panorāmu no cita skatpunkta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!