Ssohk - 12624
Foto: Shutterstock
Lai gan Turcija slavena ar silto klimatu un kūrortiem, daudz aizraujoša tur atradīs arī vēstures pazinēji, mākslas un dabas mīļotāji. Turcijā spilgtā dažādu kultūru un pretstatu mozaīka redzama gandrīz uz katra soļa. Ko tur apskatīt? Lūk, tūrisma operators "Kidy Tour" iesaka vairākas idejas apskates vērtām vietām un aizraujošām nodarbēm Turcijā.

Paradīze zemes virsū – Turcijas Zaļais kanjons

Foto: Shutterstock

Zaļais kanjons ir dambja būves rezultātā mākslīgi veidots ezers, kas atrodas aptuveni 70 kilometru attālumā no Alānijas. Vizināšanās ar kuģīti Zaļajā kanjonā būs lieliska izvēle tiem, kas vēlas mierīgi pavadīt dienu, izbaudīt sauli, kalnu skaistumu un veldzēšanos smaragdzaļajā ūdenī.

Tā kā ezers ir mākslīgi veidots, tuvāk krastam no kuģīša joprojām var redzēt zem ūdens palikušos kokus un māju jumtus, kas rada noslēpumainu atmosfēru. Minerāliem bagātais Zaļā kanjona ūdens ir ļoti tīrs un krāsojas īpatnēji zaļā tonī, tādēļ šī ir viena no tūristu iecienītākajām vietām elpu aizraujošu fotogrāfiju uzņemšanai un dabas baudīšanai – kokiem apaugušajā klinšainajā apvidū ir daudz putnu un pa stāvajām kalnu nogāzēm pastaigājas kalnu kazas.

Dabas varenība un pazemes pilsētas Kapadokijā

Foto: Kidy Tour arhīvs

Gleznainais Kapadokijas reģions, kuru daudzi ceļotāji mēdz apskatīt no gaisa balona, ir slavens ar saviem kanjoniem, neparastajiem klinšu veidojumiem un vulkāniskajiem krāteriem. Kapadokijas ainava, kurai nav līdzīgas nekur citviet pasaulē, veidojusies miljoniem gadu klimata pārmaiņu, vulkāniskās aktivitātes un dažādu dabas stihiju rezultātā. Vietējie iedzīvotāji senākā pagātnē neparastās klintis dēvēja par feju skursteņiem, ticot, ka pazemē atrodas šo mītisku būtņu mājokļi.

Unikāla pieredze ir arī UNESCO mantojuma sarakstā iekļautā Goreme brīvdabas muzeja apmeklējums, kur vietējie iedzīvotāji senos laikos klintīs izkaluši neskaitāmas kapelas un klosterus. Muzeja teritorijā kopumā apskatāmi vairāki desmiti seno baznīcu. Daļā saglabājušās arī senās bizantiešu freskas.

Reģionā apskatāmas arī vairākas pazemes pilsētas, kuras klintīs izkala pirmie kristieši, slēpjoties imperatora Diokletiana valdīšanas laikā. Dažas no pilsētām veidotas vairākos līmeņos pat vairāk nekā 10 metru dziļumā. Kapadokijas pazemes pilsētās ļaudis mitinājušies vairākus gadu simtus.

  • Vairāk par gaisa balonu un alu zemi lasi šeit.

Džipu safari – lielisks veids, kā iepazīt nomaļākās vietas

Foto: Kidy Tour arhīvs

Izbrauciens ar džipu ir viens no labākajiem veidiem, kā iepazīt Turcijas dabu nomaļākās valsts vietās. Viens no aizraujošākajiem apvidus auto maršrutiem ved pa gleznainajiem Tauru kalniem, kur kalnu ainavas mijas ar zaļiem mežiem un upēm.

Iesēžoties džipā, atliks vien piesprādzēties, stipri turēties un izbaudīt elpu aizraujošu braucienu. Džipu safari maršruts Tauru kalnos parasti arī ved cauri nomadu ciemiem, ļaujot apskatīt apmetnes un iepazīt klejotāju neparasto dzīvesveidu.

Antālijas vecpilsēta un izbrauciens ar kuģīti

Foto: Shutterstock

Turcijas piektā lielākā pilsēta Antālija īpaši ievērojama ar tās skaisto vecpilsētu, kurā saplūst Romas un Osmaņu impērijas mantojums. Vairākus gadu tūkstošus senie mūri, osta, mājīgi zivju restorāniņi un kafejnīcas, senās mošejas un tirgus ir tikai dažas no lietām, ko vecpilsētā apskatīt.

Laiskas atpūtas cienītāji nedrīkst laist garām iespēju pilsētu apskatīt no jūras puses – izbraucienā ar kuģīti. Antālija ir arī lieliska vieta iepirkumiem – nelielos saloniņos var atrast kvalitatīvus ādas un juvelierizstrādājumus, kā arī tradicionālos paklājus.

Tāpat nevajadzētu laist garām iespēju apmeklēt tradicionālo turku pirti – hamamu. Paši turki tic, ka pirts rituālā var attīrīt ne tikai miesu, bet arī garu. Ierodoties hamamā, atliek vien atslābināties un baudīt. Vispirms parasti ir karsēšanās pirtī, lai sasildītu ķermeni, mīkstinātu ādu un atvērtu poras. Pēc tam seko ķermeņa norīvēšana ar īpašu cimdu, putu masāža un relaksējoša eļļas masāža. Lielisks veids, kā sagatavot ādu noturīga iedeguma gūšanai atlikušajās atvaļinājuma dienās.

  • Ko vēl var aplūkot Antālijā, meklē te.

Termālie ūdeņi un dabas terases – Pamukale

Foto: Kidy Tour arhīvs

Pamukale jeb "kokvilnas pilis" ir krāšņas baltu iežu terases, kuras gadu tūkstošiem veidojuši pa kalnu nogāzēm lejup plūstoši, ar minerāliem bagāti termālie avoti. Pamukale jau no seniem laikiem tiek uzskatīta par dziedinošu vietu, un tās termālo avotu burvību ļaudis labprāt bauda arī mūsdienās.

Turpat pie Pamukales terasēm atrodas arī antīkās Hierapoles pilsētas drupas. Viens no galvenajiem senās pilsētas iedzīvotāju ienākumu avotiem bija neskaitāmās dziedinātavas, uz kurām devās ļaudis no visas pasaules.

  • Te atradīsi plašāku aprakstu par "kokvilnas pilīm".

Viesmīlīgi ļaudis senajos Ormanas kalnu ciematos

Foto: Shutterstock

Ja vēlaties iepazīt seno Turciju, jādodas uz Ormanas ciematu Tauru kalnos. Tur var apskatīt seno arhitektūru un celtnes, kas būvētas Osmaņu impērijas laikā. Ormana pazīstama arī ar iespaidīgām kalnu ainavām ar savvaļas zirgu ganāmpulkiem, interesantiem kalnu pārgājienu maršrutiem un viesmīlīgiem vietējiem ļaudīm.

Turpat apkārtnē apskatāms vēl kāds unikāls dabas brīnums: Altinbesikas alas nacionālais parks un tā galvenais apskates objekts – Turcijā lielākais pazemes ezers, pa kuru iespējams doties izbraucienā ar kuģīti.

Demre, Mira un nogrimusī pilsēta Kekova

Foto: Kidy Tour arhīvs

Demre jeb agrākajā nosaukumā Mira ir senās Likijas pilsētu savienības galvaspilsēta. Vietējie ļaudis šeit izkopuši īpašas kapeņu būves tradīcijas – tā kā paražas lika mirušos apglabāt vertikālā stāvoklī un pēc iespējas augstākā vietā, klintīs vairākos līmeņos izcirstas iespaidīgas kapenes.

Ievērības cienīgs ir arī Miras klosteris un baznīca, kur līdz pat savai nāvei 325.gadā kristietību sludināja Svētais Nikolajs. Daudzi tic, ka, apmeklējot garīdznieka kapavietu, var panākt izveseļošanos, tāpēc Mira ir populārs svētceļojumu galamērķis.

Savukārt skaistās Kekovas salas apkārtne slēpj kādu noslēpumu – piekrastes dzidrajos ūdeņos kopš postošas zemestrīces otrajā gadu simtenī meklējamas antīko pilsētu Kekovas un Simenes drupas, kuras ūdenī labi redzamas arī no kuģīša klāja.

Stambula, kur satiekas Eiropa un Āzija

Foto: Kidy Tour arhīvs

Stambula ir Turcijas lielākā un vēsturiski bagātākā pilsēta, kas atrodas uz robežas starp diviem kontinentiem – Eiropu un Āziju. Viesojoties Stambulā, nedrīkst laist garām iespēju apmeklēt pasaules slaveno Sv.Sofijas katedrāli, Zilo mošeju, hipodromu, kā arī Stambulas pērli – Topkapi pili, kas slavena ar sultāna pils kompleksu un tās dārgumiem. Tāpat jāredz Bosfora jūras šaurums, kas savieno Melno jūru ar Egeja jūru, kā arī izslavēto Sultanahmeda laukumu.

Stambula ir lielisks galamērķis arī visiem "gastro-tūristiem". Omulīgās beķerejās ik dienu var nogaršot tikko ceptu maizi, gardas smalkmaizītes, borek – kārtainus pīrādziņus ar siera, spinātu vai gaļas pildījumu, simit – baranku ar sezama sēklām, ko vietējie visbiežāk bauda brokastīs. Turku saldumi ir slaveni visā pasaulē, tāpēc noteikti nogaršojiet baklavu, lukumu, kunefe un visdažādākos riekstu un cepumu desertus.

  • Citas Stambulas apskates vietas atrodamas te.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!