Globuss pasaule ceļojums
Foto: Shutterstock
Katru gadu pasaulē tiek atklātas dažādas jaunas vietas, kuras nepacietīgākie ceļotāji steidz apskatīt paši pirmie. 2019. gads nebūs izņēmums, jo arī nākamgad pirmo reizi durvis vērs vairākas vietas un objekti pasaulē, aicinot tās iepazīt tuvāk.

Lai ceļojumu noorganizētu pēc iespējas veiksmīgāk, tas jāplāno jau laicīgi – īpaši tad, ja vēlies doties uz kādu tālāku zemeslodes punktu. Un daudzi no pasaulslavenā ceļojuma ceļveža "Lonely Planet" apkopotajiem, aizraujošajiem jaunumiem atrodas otrpus okeānam, tāpēc prasa arī ievērojamas izmaksas un plānošanu.

Par to, kas paliek aiz kadra – 'Academy' muzejs Losandželosā

2019. gadā pa sarkano paklāju apmeklētājiem būs iespēja iesoļot muzejā, kurā varēs tuvāk iepazīt dažādas nianses un procesus, ko skatītājs otrpus ekrānam neredz un nesatausta. "The Academy of Motion Picture Arts and Sciences", kas stāv aiz Oskara balvu pasniegšanas ceremonijas, vairāk nekā 10 gadu garumā ir strādājusi pie tā, lai interesentiem būtu vieta – muzejs, filmu centrs -, kurā iepazīst mākslas un zinātnes savienojumu.

Šajā muzejā būs iespēja skatīt ne tikai to, kā top filmas, bet arī novērtēt dažādus plakātus, kostīmus, scenārijus, autentiskus priekšmetus no filmu klasikām. Tāpat varēs ieskatīties arī tajā, kāda varētu izskatīties filmu industrijas nākotne. Vairāk par muzeju meklē mājaslapā.

Nākotnes muzejs Dubaijā

Lai gan ceļot laikā nav iespējams, 2019. gada nogalē tu varēsi apskatīt, kā, iespējams, tur izskatīsies, apmeklējot Nākotnes muzeju (Museum of the Future) Dubaijā. Muzeja ekspozīcijās interesentiem būs iespēja apskatīt produktus un izgudrojumus, kurus, iespējams, cilvēki izmantos tuvākajās desmitgadēs un arī tālākā nākotnē.

Šī būs pirmā šāda veida vieta pasaulē, un tajā varēs novērtēt prototipus darbībā. Taču iespaidīga solās būt ne tikai muzeja kolekcija, bet arī ēka kopumā - lai gan Dubaijā ierasts redzēt milzu debesskrāpjus, šī būve ieņems horizontāli ovālas aprises.

Par muzeju, jau padarīto un attīstības plāniem vairāk vari lūkot šeit, bet šajā rakstā uzzini, ko vēl vērts apskatīt, ja ceļi aizveduši uz Dubaiju.

Ličfīldas nacionālais parks Austrālijā

Foto: Shutterstock

Ličfīldas parks atrodas Austrālijas ziemeļos. Iespējams, tas nav tik populārs kā Kakadu nacionālais parks, taču arī šo gleznaino vietu iecienījuši kā vietējie, tā arī ceļotāji. Līdz 2019. gada maijam tajā tiks veikti ievērojami labiekārtošanas darbi, kas tūristiem varētu būt saistoši – tiks izbūvēti vēl vismaz trīs jauni laukumi, kuros iekārtot kempinga vietu, un piecas jaunas vietas, kurās baudīt ūdens priekus. Tāpat plānots izveidot jaunus maršrutus kalnu riteņbraucējiem un tiem, kuri pārvietojas ar automašīnām.

Runājot par dabas parkiem Austrālijā, jāpiemin arī Karidžīnī parks, kas atrodas rietumu daļā, Pilbara reģionā. Tas ir otrs vecākais parks šajā kontinentā. Jau pie tā ieejas pilnā godībā paveras viss krāšņums – daudzveidīgā ainava, pārsteidzošie ūdens tuneļi, masīvie kanjoni, smaragdzaļie, dabīgie baseini, baisās aizas un daudz kas cits. Vairāk lūko šeit.

Sveces formas tornis Bangkokā

View this post on Instagram

A post shared by Good News from Southeast Asia (@seasiaig) on Jan 7, 2018 at 3:30am PST

Plānots, ka iespaidīgajai un spožajai Bangkokas dzelzs mūru kompānijai 2019. gadā pievienosies vēl viens debesskrāpis, kas izgaismos apkārtni formas dēļ vien. Pēc izskata varenā ēka atgādina sveci ar liesmiņu galā – pēc pabeigšanas tas būs augstākais skatu tornis Āzijas dienvidaustrumos. Atrodoties 450 metru augstumā virs steidzīgajām pilsētas ielām, tornis atdzīvinās "Chao Phraya" upes krastus.

Apmeklētājiem tornī būs iespēja ne tikai vērot iespaidīgo pilsētas panorāmu, bet arī uzzināt vairāk par taizemiešu kultūru un valsts vēsturi.

Latviešu ceļotāji par Taizemi teikuši, ka tā ir ļoti citāda. Plašāk par viņu piedzīvojumiem šajā pasaules malā lasi te.

Brīvības statujas muzejs Ņujorkā

Lai gan Amerikas Savienotajām Valstīm varētu būt grūti atrast vienu, raksturojošu simbolu, Brīvības statuja ierindojas saraksta augšgalā. Taču 2019. gadā plānots statujas dzīvi pārnest jaunā līmenī, piedāvājot iespēju uzzināt par to vairāk atsevišķā muzejā.

Kā vēstīts "Liberty Ellis Foundation" mājaslapā, ik gadu ikonisko vietu apmeklē četri miljoni cilvēku, taču tikai 20 procentiem ir iespējams to iepazīt tuvāk, jo biļešu skaits nelielajā izstāžu zālē dienas laikā ir ierobežots. Jaunatklātajā, interaktīvajā muzejā ikviens interesents varēs uzzināt vairāk par statujas vēsturi, mērķi, ideju un nozīmi, ka arī vērtībām, ko tā ietver. Vairāk uzzini šeit.

Vai zināji, ka statuju ik gadu ķer aptuveni 600 zibens spērienu? Pirmo reizi šo notikumu nofotografēt izdevies vien 2000. gadā, raksta "Telegraph". Vēl citus neparastus faktus par pasaulslaveniem objektiem lasi šajā rakstā.

Klimata māja Oslo

Foto: Shutterstock

Klimata jautājumi ir aktuāli ne tikai apaļo galdu sarunās, bet arī saviesīgos draugu pasākumos, tāpēc jaunā Klimata māja (Klimahuset) Oslo, neapšaubāmi, ir aktualitāte. Šī neparastā vieta, kura apmeklētājiem tiks vērta 2019. gada rudenī, gan lieliem, gan maziem piedāvās saistošā veidā uzzināt par klimata izmaiņām – tām, kas mainās dabīgā ceļā un kas cilvēka darbības ietekmē.

Tā atradīsies "Tøyen" botāniskajos dārzos. Ikdienas aktivitāšu saraksts sastāvēs no filmu seansiem un debatēm, spēļu laukuma bērniem, instalācijām, kā arī tirdziņa.

Norvēģijā ir ko redzēt. Fjordi, Oslo, slavenā Troļļa mēle un Lofotu salas – ko vēl vērts iekļaut ceļojuma plānā, ja kādreiz vēlies uzkavēties šajā zemē, uzzini šajā materiālā.

Lietusmeža sajūta pilsētā - Taman Tugu parks

View this post on Instagram

A post shared by Taman Tugu Project (@friendsoftamantugu) on Aug 10, 2018 at 3:55am PDT

Aizvien vairāk dažādās pasaules pilsētās ļaudis vēlas dabas sajūtu ienest pilsētā, un 2019. gadā Malaizijas galvaspilsētā Kualalumpurā to noteikti varēs sajust. "Taman Tugu" parks ir daļa no urbānā meža, kurā cilvēkiem būs iespēja iepazīt tuvāk Malaizijas dabas bagātības, kā arī aktīvi pavadīt laiku brīvā dabā.

Parkā būs gan pastaigu takas, gan arī speciāli celiņi skrējējiem, džungļu takas, kempinga vietas, mācību centrs, kafejnīcas u.c. Projekts paredz, ka papildus teritorijā esošajiem kokiem tiks iestādīti aptuveni četri tūkstoši Malaizijas lietusmežu koku, tāpat plānota iespaidīga floras un faunas daudzveidība.

Zaļo oāzi pilsētā plānots papildināt visa gada garumā, ik pa laikam atklājot jaunas takas un aktivitātes, taču atsevišķas vietas interesentiem pieejamas jau šobrīd. Kā izsāktas rosīgā Kualalumpura latviešu ceļotāju acī, lūko šajā videomateriālā.

Saules aptumsuma vērošana Čīlē un Argentīnā

Foto: AP/Scanpix/LETA

2017. gadā daļai Amerikas Savienoto valstu iedzīvotāju bija iespēja redzēt pilnīgu Saules aptumsumu, kas tika sagaidīts ar sajūsmas pilniem saucieniem un aplausiem. Tiek vēstīts, ka šāda iespēja būs arī 2019. gada 2. jūlijā, tāpēc desmitiem dažādu tūroperatoru piedāvā ekskursijas uz konkrētam vietām Čīlē un Argentīnā, lai neparasto parādību skatītu teju vai kā kinozālē.

Runājot par apskates objektiem, Marmora salas Čīlē ir viena no skaistākajām apskates vietām. Šīs alas klintī izveidojis izkusušo ledāju ūdens, kas apskalo pussalu, 6000 gadu laikā radot neticami skaistu un krāsainu alu labirintu. Vairāk lasi šeit. Bet te uzzini, kādas neparastas apskates vietas slēpjas tango dzimtenē Argentīnā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!