Pēdējā brīža pirkums un ķešā biļetes Rīga-Parīze-Hošimina decembra vidū. Ar nolūku izvēlējos dienvidu pusi, jo ziemeļos, kur slavenais Halongas līcis, decembrī var traki līt.
Dzelzs rumaki valda pār pilsētu
Man, lūdzu, divas porcijas no visa
Aizejot uz tirgu, Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki ģībtu. Nopietnas dzesēšanas iekārtas zivīm un gaļai tur neredz un izplūdes gāzes sarūpē motorolleri, kas brāžas garām. Toties grēdām vien rindojas pipari, ingvers un augļi. Vēl vjetnamiešiem ļoti garšo vārītas olas – tās var nopirkt pie kases vai no tantiņām, kas klīst pa ielām un tirgo klāt arī mērci maisiņā.
Kur palikusi paradīzes sala?
Pludmaļu meklējumus sāku dienvidos, kur saceltas pieczvaigžņu viesnīcas, un es nebiju laipni aicināta tur blandīties. Kārtīgi papētot karti, atradu mazas taciņas, pa kurām nonācu līdz tām pašām pludmalēm. Un kas tur pavērās? Pie pašām viesnīcām ne kripatiņas atkritumu, bet divsimt metrus tālāk postaža vien.
Aizbraucu līdz visām pludmalēm, par ko "Lonely Planet" ceļvedī rakstīts "īsta paradīze, tev aizrausies elpa no tā skaistuma". Nezinu, vai viņi tur bija ar aizsietām acīm kā filmā "Birdbox", bet atkritumu kalni bija arī tur. Vienīgais glābiņš bija salas kreisā puse, kur tiešām nebija ne cilvēku, ne atkritumu, un varēja sauļoties pa pliko.
Tieši šajā salā var izbaudīt visgarāko trošu vagoniņa braucienu pasaulē, kas atklāts 2018. gada pavasarī. Piecpadsmit minūšu brauciens ved no Fuokokas dienvidiem uz Ananasu salu un viesnīcās parasti maksā 500 tūkstošus dongu (cenā iekļauts arī taksometrs). Lētāk ir biļeti iegādāties internetā, kur tā maksā 300 tūkstošus (11 eiro).