Navagio, kuģis, pludmale
Foto: AP/Scanpix/LETA
Ja tīrkīzzilu ūdeņu ieskautas, baltām smiltīm klātas pludmales allaž bijušas neatņemama tava ceļojuma sastāvdaļa, tad, iespējams, vērts nedaudz mainīt ierasto lietu kārtību. Kā būtu ar neparastākas pludmales apciemošanu? Šajā "Tūrisma Gids" ideju karuselī piedāvājam iepazīt visai interesantas pludmales, kas ir ievērības vērtas – kādas no tām rotā kāds īpašs objekts, citas piedāvā izklaidi kopā ar eksotiskām radībām, bet vēl dažas izceļas ar savu īpatnējo pludmales segumu.

Rozā pludmale, kur iespējams sastapt pasaulē lielāko ķirzaku

Foto: Shutterstock
Paciemošanos tāltālā un cilvēku neskartā salā noteikti ir daudzu ļaužu sapnis. Komodo sala Indonēzijā varētu būt daudzu sapņotāju galamērķis, taču tā ceļotājus vilina ne tikai ar to. Salā meklējama kāda pludmale, kuras smiltis rotājas neierastā krāsā.

Komodo salas Rozā pludmale ("Pink Beach") pārsteidz un nepiedāvā ierasto smilšu pludmaļu krāsu gammu, bet gan laistās rozīgā tonī, gluži kā to vēsta tās nosaukumus. Tieši tas ir arī galvenais faktors, kas vilina atpūtniekus veldzēties un baudīt netraucētu mieru. Rozīgais tonis radies, pateicoties gadu gaitā un erozijas rezultātā saberztiem gliemežvākiem un koraļļiem, kas sajaukušies ar smiltīm un tādējādi iekrāsojuši tās skaistā tonī. Efektu paspilgtina apkārt esošais dzidrais, zilais ūdens, kā arī zaļojošie koki, padarot atpūtu pavisam eksotisku.
Foto: Shutterstock

Komodo sala ir viena no trim lielākajām saliņām, kas veido Komodo nacionālo parku. Šis parks galvenokārt slavens sava izteiksmīgā iedzīvotāja dēļ – šo vietu par mājvietu sauc "Komodo pūķis" – lielākā ķirzaka pasaulē, kas nosaukta šis salas vārdā, teikts "Indonesia Travel". Tieši šīs ķirzakas dēļ uz pludmali ieteicams doties gida pavadībā. Par spīti bīstamajam radījumam, salas apmeklējums pavisam noteikti ir tā vērts.

Flamingo pludmale

Foto: Shutterstock

Izbaudīt īstenu mieru un pabūt kopā ar skaistajiem putniem – tieši to piedāvā pludmale ar nosaukumu "Flamingo beach". Flamingo pludmale atrodas uz nelielas saliņas Venecuēlā. Tur plašāk izpletusies Arubas sala, bet astoņu minūšu brauciena attālumā ar ūdens taksi iespējams nokļūt uz nelielas salas, kas pieder kūrortam "Renaissance Hotel". Kā skaidrots mājaslapā, tā ir privāta un pieejama tikai pieaugušajiem.

Šo vietu pilnvērtīgi baudīt var kūrorta viesi, bet tie, kuri šeit nav apmetušies, var iegādāties īpašu caurlaidi, lai iepazītu salas maģisko atmosfēru, minēts "Culture trip". Baltas smiltis, ko apskalo kristāldzidrs ūdens, kā arī apkārtni rotā palmas. Protams, vislielāko uzmanību šajā vietā izpelnījušies flamingo, kas nesteidzīgi pastaigājas, ļaujot salas apmeklētājiem izbaudīt laiku kopā ar graciozajiem putniem.

Tūrisma ceļvedis "Visit Aruba" vēsta, ka Flamingo pludmalē temperatūra ir vienmēr patīkama, tikai jāņem vērā, ka ziemas sezonā (no decembra līdz aprīlim) apkārtnē būs daudz vairāk tūristu, kuri brīvdienās aizmukuši no ziemas un dzestrā laika. Savukārt citā laikā tūristu ir mazāk un arī cenas ir daudz pievilcīgākas un maciņam draudzīgākas.

Pludmale, kur izskatās kā uz Mēness

Foto: Shutterstock
Tie, kuri tīko pēc siltuma un ir noilgojušies pēc laiskošanās pludmalē, noteikti novērtēs šo paradīzes nostūri. "Sarakiniko" ir fantastiska vieta atpūtai un viens no populārākajiem galamērķiem Grieķijas salā Milā ("Milos").

Īpašu šo vietu padara interesantais pludmales segums, proti, baltā klints, ko daudzi ceļotāji un mediji pielīdzina Mēnesim. Kā skaidro "Culture trip", pludmales formas un nokrāsa radusies, pateicoties vulkāniskām darbībām, kas šo piekrastes vietu pārvērtušas par īstu paradīzi. Protams, savu artavu dod arī tirkīzzilais ūdens, kas ieskāvis klinšaino pludmali un izrobojis alas piekrastes līnijā.

Foto: Shutterstock

Drosmīgākie zilajā ūdenī var mesties no klints malas, savukārt zinātkārākie – izbaudīt zemūdens pasauli un pazemes alas, jo šī ir arī iecienīta snorkelēšanas un niršanas vieta. Lai arī, iespējams, sevišķi mīkstu gulšņāšanu te izbaudīt nevar, šī ir ideāla vieta, kur apbrīnot dabas unikalitāti.

Ar savu kuģa vraku: Navagio, kas pērn atzīta par labāko pludmali

Foto: AP/Scanpix/LETA
"Business Insider" publicētajā 2018. gada labāko pludmaļu topā pirmo vietu ieņem Navagio pludmale Grieķijā uz Zakintas salas("Zakynto") un nav sasniedzama pa sauszemes ceļiem.

"Navagio" tulkojumā no grieķu valodas nozīmē "Kuģa vraka pludmale". Un ir visai loģisks izskaidrojums, kāpēc šī vieta tā nosaukta. Atbilde atrodas turpat krastā, kur vraks ir redzams. Kuģis "MV Panagiotis" 1983. gadā nelegāli vedis cigaretes un vīnu, bet kontrabandistiem nav veicies, un kuģis, krasta apsardzes pieķerts un vētras sadragāts, nogājis "pa burbuli".

Starp citu, pamesti kuģu vraki ir īsteni tūristu magnēti. Interesantus stāstus par viļņu šķēlējiem dažādās pasaules malās meklē šeit.

Pludmale, kur var peldēties kopā ar pingvīniem

Foto: Shutterstock

"Boulder" jeb Akmens pludmale atrodas Keiptaunā, Dienvidāfrikā. Gleznainā pludmale ir visai īpaša – to ieskauj milzu akmeņi, bet tas nebūt nav viss!

Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados te masveidā sāka migrēt pingvīni, kuru skaits pieauga tik krasi, ka sāka traucēt vietējiem – putni devās apgaitā pa tuvējiem mazdārziņiem un ar izteikti skaļo balsi traucēja ļaudīm mierīgi dzīvot. Tā rezultātā apkārtne tika iežogota un vieta tika pārvērsta nacionālajā parkā. Šajā pludmalē, kā skaidro "Atlas Obscura", šobrīd mājo aptuveni divi tūkstoši pingvīnu.

Samaksājot ieejas maksu nacionālajā parkā, pludmale ir brīvi pieejam interesentiem. Drosmīgie var doties peldēties kopā ar pingvīniem, bet piesardzīgākie var tos pavērot no attāluma.

Miljoniem stikliņu rotātā pludmale

Foto: Shutterstock

19. gadsimta beigās neviens nebūtu ticējis, ka tolaik radītā izgāztuve nākamajā gadsimtā kļūs par apbrīnas vērtu teritoriju, kā tas noticis ar Stikla pludmali Fortbragas pilsētas ("Fort Bragg") nomalē, Kalifornijā, ASV.


Vietējiem iedzīvotājiem jūras piekrastes tuvumā nebija iekārtotas atkritumu savākšanas vietas, tāpēc viņiem šķita, ka labs risinājums ir atkritumus mest pāri klints malai, kur tie krājās vietējā pludmalē. Šādi atkritumi nebija jāšķiro un ātri un viegli varēja "atbrīvoties" no visa nevajadzīgā.

Kā skaidrots tūrisma ceļvedī "Atlas Obscura",1967. gadā piespiedu kārtā pludmale tika slēgta, pasludinot to kā nelegālu izgāztuvi. Tam sekoja lieli uzkopšanas darbi – tika savākti visi atkritumi, izņemot stiklu, kas bija sašķīdis smalkos gabaliņos. Laikapstākļi un jūras viļņi gadu gaitā stikla gabaliņus nogludināja un rezultātā radās mazi, gludi un noapaļoti, caurspīdīgiem oļiem līdzīgi stikliņi. Pludmale, kura drīz vien pēc tam tika iekļauta pat parka teritorijā, kopš tā brīža ir pilna ar miljoniem šādu stikla gabaliņu, tādēļ arī tā ieguvusi nosaukumu Stikla pludmale.

Pludmale ir kļuvusi par iecienītu tūristu apskates vietu, tomēr vērts piebilst, ka glītu stikliņu kā suvenīru brīvi paņemt nav iespējams, – ironiski, ka pludmali rotā uzrakts, ka lasīt stikliņus ir aizliegts, minēts "Atlas Obscura".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!