Buvē sala, kas "atklāta" vairākkārt
Nevar gan teikt, ka sala ir tukša, izmirusi un sasalusi gabalā. Tur atrodami ķērpji, sūnas, kā arī salas iedzīvotāji – putni, pingvīni un arī roņi. Tiesa gan, uz šīs salas spert kāju ir visai grūti, jo to patraucē klinšainā piekraste, tomēr ir drosminieki, kas tik viegli nepadodas un ir realizējuši savu ieceri, minēts "Atlas Obscura".
Sala atrodas tik tālu un tās koordinātas savulaik bijušas tik neprecīzas, ka sala "atklāta" veselas trīs reizes, katru reizi iegūstot citu nosaukumu.
Karolas forts
Saliņa vairākas desmitgades bijusi pamesta, līdz to 1958. gadā iegādājās kāds Baltimoras jurists, kurš beigās savus plānus nerealizēja. Kā minēts "Bright Side", viņš tur vēlējies būvēt viesnīcu, restorānu un citus atpūtas elementus, tomēr viņš nolēma ar iegādāto zemi nerīkoties. Gadiem ejot, nelielā saliņa bija kļuvusi par nelielu džungļu oāzi, kuru iemīļojuši putni, pamatīgi traucējot atpūtai.
Klipertona sala ar tumšu vēsturi
Klipertona sala ir neliela koraļļu saliņa, kas iegūlusies Klusajā okeānā. Tā ir vien sešus kvadrātmetrus plaša, tomēr vareni īpaša. Tā ir palmu un zilu ūdeņu ieskauta, kā arī izceļas ar savu īpatnējo segumu.
Kā minēts "Bright Side", 1910. gadā tur uzstellēta bāka un aptuveni 100 cilvēki nolēmuši sākt dzīvi uz šīs mazās, tomēr eksotiskās saliņas. Tiesa, dzīve nav bijusi tik vienkārša, un, lai iedzīvotāji varētu dzīvot pilnvērtīgi, katru otro mēnesi uz šo saliņu devies kuģis ar pārtikas un pirmās nepieciešamības precēm. Viss bijis salīdzinoši lieliski, līdz 1914. gadā kuģi pārtraukuši savu ierasto maršrutu Meksikā notiekošā pilsoņu kara dēļ.
Par cilvēkiem uz salas, kura nebija piemērota zemkopībai, aizmirsa. Kā skaidrots "Atlas Obscura", ļaudis novārguši vai gājuši bojā, cenšoties izglābties. Savukārt kāds vīrs izmantojis izdevību, šajā laikā sevi pasludinot par karali. Viņš sācis izvarot sievietes un nogalināt visus, kas nepakļāvās. Tas ievilkās zināmu laiciņu, visbeidzot dāmas sazvērējušās un kopīgiem spēkiem viņu nogalinājušas, skaidrots "Atlas Obscura". 1917. gadā pēdējos atlikušos iedzīvotājus, proti, trīs sievietes un bariņu bērnu, izglābis amerikāņu kuģis.
Sala, kurā ciemu pārņēmuši augi
Kādreiz salā ar nosaukumu "Shengshan" bijis rosīgs zvejnieku ciems, bet mūsdienās tas stāv praktiski pamests, jo zvejniekiem bijis izdevīgāk pārvākties uz cietzemi, kur sazvejoto vieglāk var transportēt pie klientiem.
Tagad ciema kantainajās mājiņās saimnieko vīteņaugi, arvien vairāk nonākot dabas mātes skavās un ietinot ciemu zaļā segā. Tā kā salā valda subtropu klimats, augi vairojas un aug ātri. Vīteņaugi stiepjas un ložņā visur, apklājot arī taciņas, kāpnes un lieveņus. Laiks šajā vietā ir gluži kā apstājies, raksta "The Daily Mail".
Šī ir viena no gandrīz 400 salām "Shengsi" salu grupā, turklāt no tām mūsdienās tikai dažas ir apdzīvotas. Plašāk lasi te.
Maurīcija, kur blakus atrodas zemūdens ūdenskritums
Maurīcija ir salu valsts Indijas okeānā. Tā ir gluži kā tropiskā paradīze ar unikāliem dabasskatiem, turklāt kā viens no žilbinošākajiem dabas brīnumiem, kas vilina uz šo salu, ir zemūdens ūdenskritums.
Apkārt tai esošajos ūdeņos izveidojusies elpu aizraujoša dabas parādība – apdullinoša ilūzija, kas izskatās kā zemūdens ūdenskritums. Šis dabas radītais brīnums salas krastos radies sakarā ar dūņu un smilšu kustībām zem spēcīgajām ūdens straumēm. Kristāla skaidrie okeāna ūdeņi ļauj perfekti redzēt un baudīt šo interesanto skatu.
Tiesa, visiespaidīgākais veids, kā šo unikālo vietu apskatīt, ir no gaisa, dodoties ekskursijā ar helikopteru. Plašāk par šo dabas brīnumu lasi te.
Tāla vulkāna salu mistērija
Tāla vulkāna sala ir ļoti īpatnēja vieta. Tāla ezers atrodas Filipīnās un ir valsts trešais lielākais un visvairāk fotografētais ezers. Tas tādēļ, ka ezera vidū atrodas Tāla vulkāns, kura krāterī izveidojies sālsskābes ezers.
Kādreiz šeit bijuši trīs krātera ezeri – katrs savā krāsā: sarkans, dzeltens, zaļš. Tie izzuda 1911. gadā pēc pamatīga vulkāna izvirduma, tāpēc līdz mūsdienām saglabājies tikai viens liels krātera ezers.
Lai vai kā, īpašu šo vietu padara sekojošais – Tāla ezerā atrodas sala, uz kuras ir ezers, kurā ir sala. Neparasti, ne tā?
Sokotra, kur izskatās kā uz citas planētas
Nelielajā salu arhipelāgā Indijas okeānā, netālu no Jemenas krastiem, atrodas arī Sokotra. Kāpēc tā ir interesanta? Uz šīs salas ainava ir kā no citas planētas. Salā sastopams liels skaits īpašu augu un dzīvnieku sugu, kādas neredzēsi nekur citur pasaulē, tādēļ šo vietu mēdz dēvēt arī par arābu Ēdenes dārzu.
Tieši daba un tās skaistums ir galvenais Sokotras tūristu piesaistes magnēts, jo salīdzinoši mazā teritorijā iespējams vērot milzīgu dabas un ainavu daudzveidību – jūra, kalni, pludmales un kristāldzidri avoti, oāzes un apvidi, kas atgādina Mēness virsmu. Salas simbols ir pūķa asins koki, kas sastopami tikai šajā vietā. Kāpēc koku tā nodēvējuši? Ja koka mizu vai lapas sasmalcina, izdalās sarkani sveķi, kas atgādina asinīm līdzīgu šķidrumu.
Tomēr šī īpatnējo augu un dzīvnieku virkne liek aizdomāties arī par salas savdabīgumu. Neparasto skatu dēļ tā iesaukta arī par Citplanētiešu salu, vēstī "The Vintage News". Vairāk informācijas un to, ko apskatīt šajā vietā, meklē šeit.