Sala, no kuras ved tunelis uz zemūdens pasauli
Sala ir daļa no Ēresunda ("Oresund") tilta konstrukcijas, kas stiepjas astoņu kilometru garumā un savieno Zviedriju un Dāniju. Tieši uz salas novērojams interesantākais pavērsiena punkts šajā ceļā, proti, ja ceļš līdz šai vietai tika mērots pa tiltu, tad, uzbraucot uz salas, ceļš tālāk turpinās pa pazemes tuneli. Baudīt visai īpatnējas sajūtas, virzoties pa šo tuneli, var veselu četru kilometru garumā, kamēr tiek sasniegta Dānija. Ja vēlies nepilnu 15 minūšu laikā nokļūt citā valstī, iespējams, šis sirreālais brauciens tev ies pie sirds!
Varbūt gan šis nebūs galvenais iemesls, kādēļ steigties uz Skandināviju, tomēr, ja ceļi veduši turp, iespējams, vērts ieplānot maršrutu tā, lai sanāktu pabraukt arī pa šo tiltu. Ko vēl apskatīt Skandināvijā, meklē te.
Sala palmas veidolā
Šis saraksts nevar iztikt arī bez Apvienotajos Arābu Emirātos esošās "Palm Jumeirah", kuras būvniecība tika sākta 2001. gadā un pēc pāris gadiem bija attīstījusies par varenu un izsmalcinātu vietu. Kāpēc šī sala Dubaijas krastā ir tik īpaša? Tā līdzinās milzīgai palmai, kas stiepjas aptuveni sešu kvadrātkilometru plašumā.
Lai gan šī nav vienīgā sala, kuras aprisēs saskatāmas palmas kontūras, šī noteikti ir populārākā. Interesantās formas salā meklējamas dažādas luksusa viesnīcas, kā arī grezni restorāni. Kā minēts ceļvedī "Visit Dubai", sala ir labiekārtota un tajā atrodams arī sabiedriskais transports. Ja ir vēlēšanās salu apskatīt no unikāliem skatupunktiem, iespējams izvēlēties braucienu ar kādu ūdenstransportu vai arī virs salas izlekt ar izpletni.
Ko vēl apskatīt, ja ceļi veduši uz arābu metropoli Dubaiju, atradīsi te.
Salu kopums, kam vajadzēja atveidot pasaules kontūru
Runājot par Apvienotajiem Arābu Emirātiem, nevar nepieminēt arī "The World Islands" jeb salas pasaules veidolā, kas atrodas četru kilometru attālumā no Dubaijas krasta. Kā min daudzi ārzemju mediji – šis, iespējams, ir ambiciozākais projekts tuvējā teritorijā.
Darbi pie šī iespaidīgā projekta tika uzsākti 2003. gadā. Kā bija paredzēts, 300 nelielām salām vajadzēja atgādināt pasaules karti. Tā gan nenotika, jo drīz vien salas applūda, nobruka to krasi un valstis zaudēja savas asās kontūras, tikai vāji atveidojot paredzēto. Tāpat pasauli skāra arī ekonomiskā krīze, kā rezultātā apstājās arī citi darbi un projekts tika atstāts novārtā.
Kā skaidrots "Atlas Obscura", 60 procenti salu tika izpārdotas, tomēr lielākoties ar tām nekas nav iesākts un tās ir vien smilšu čupiņas. Tikai dažas no salām tiek izmantotas un tur novērojama kāda dzīvība.
Sešstūrainā sala
Saliņa vairākas desmitgades bijusi pamesta, līdz to 1958. gadā iegādājās kāds Baltimoras jurists, kurš beigās savus plānus nerealizēja. Kā minēts "Bright Side", viņš tur vēlējies būvēt viesnīcu, restorānu un citus atpūtas elementus, tomēr viņš nolēma ar iegādāto zemi nerīkoties. Gadiem ejot, nelielā saliņa bija kļuvusi par nelielu džungļu oāzi, kuru iemīļojuši putni, pamatīgi traucējot atpūtai.
Kataras pērle
Mākslīgi veidotā sala "The Pearl-Qatar" jeb Kataras pērle nudien ir grezna. Sala ir aptuveni četrus kvadrātkilometrus plaša un atpūtnieku vidū ir iecienīta savas elegances dēļ.
Sala sastāv no 12 apgabaliem, kas katrs izceļas ar savu piedāvājumu. Tur atrodamas jahtu piestātnes, ekskluzīvas mājas un starptautiski pazīstamas viesnīcas. Protams, arī restorāni šajā vietā netrūkst. Gluži kā citas, arī šī sala no augšas izceļas ar interesantiem rakstiem, kas pavisam noteikti piesaista uzmanību un liek pasapņot par smalku atpūtu šajā ekskluzīvajā vietā.
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit