Rozā pludmale, Komodo sala, Indonēzija
Foto: Shutterstock
Ja esi ceļotājs un nebeidzams dzīvnieku mīlis, atpūtu ārzemēs var atsvaidzināt kāds īpašs galamērķis. Lūk, vietas, kur iespējams atpūsties ar dažādām radībām.

Ezers, kur iespējams peldēt ar medūzām


Foto: Shutterstock

Pēc divu gadu atpūtas un atjaunošanās procesa, apmeklētājiem šajā gadā atkal pieejams Palau tūristu magnēts – Medūzu ezers ("Jellyfish Lake"), ziņo CNN.

Pēc 2018. gada izskaņā veiktajām pārbaudēm, ezerā tagad varētu mājot aptuveni 630 tūkstoši zeltaino medūzu. Lai arī to skaits ezerā ir krietni mazāks nekā agrāk, zinātnieki uzskata, ka gaidāmo laikapstākļu rezultātā šis skaits uzlabosies.

Šobrīd Medūzu ezers ir 400 metrus garš un 30 metrus dziļš. Tas pēc divu gadu atjaunošanās procesiem atkal ir pieejams tūristiem un aktīvi notiek rezervācijas tā apskatei. Te gan jāpiebilst, ka, lai peldētos kopā ar medūzām, būs nepieciešama sertificēta gida pavadība, turklāt peldot jāievēro konkrēti drošības noteikumi. Savukārt niršana ar akvalangu šajā ezerā nav atļauta, minēts CNN.

Palau ir arī citi ezeri ar nekaitīgajām medūzām, taču šis ir vienīgais, kas ir pielāgots apmeklētājiem un kuru ir iespējams apskatīt. Plašāk lasi te.

Akmens pludmale, kur sastopami pingvīni

Foto: Shutterstock

"Boulder" jeb Akmens pludmale atrodas Keiptaunā, Dienvidāfrikā. Gleznainā pludmale ir visai īpaša – to ieskauj milzu akmeņi, bet tas nebūt nav viss!

Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados te masveidā sāka migrēt pingvīni, kuru skaits pieauga tik krasi, ka sāka traucēt vietējiem – putni devās apgaitā pa tuvējiem mazdārziņiem un ar izteikti skaļo balsi traucēja ļaudīm mierīgi dzīvot. Tā rezultātā apkārtne tika iežogota un vieta tika pārvērsta nacionālajā parkā. Šajā pludmalē, kā skaidro "Atlas Obscura", šobrīd mājo aptuveni divi tūkstoši pingvīnu.

Samaksājot ieejas maksu nacionālajā parkā, pludmale ir brīvi pieejam interesentiem. Drosmīgie var doties peldēties kopā ar pingvīniem, bet piesardzīgākie var tos pavērot no attāluma.

Trušu sala Japānā

Foto: Shutterstock

Netālu no Japānas krastiem atrodas Okunoshima jeb trušu sala, kas tā iesaukta, jo tur cilpo milzum daudz savvaļas garaušu.

Šai salai bija būtiska loma ķīmisko ieroču ražošanā Otrā pasaules kara laikā tur atradās laboratorija un rūpnīca. Laboratorijā tika radīti jauni paraugi, bet to izmēģināšana notika arī uz trusīšiem, ko lielos apjomos šim nolūkam nogādāja uz vientuļās salas. Tiek uzskatīts, ka izmēģinājumu truši un visi viņu pēcteči tika iznīcināti un tiem garaušiem, kas tagad klīst pa salu, neesot vairs nekā kopīga ar viņu "ķīmiskajiem senčiem". Tā vai citādi, bet trušu uz salas ir pārpārēm.

Flamingo pludmale


Foto: Shutterstock
Izbaudīt īstenu mieru un pabūt kopā ar skaistajiem putniem – tieši to piedāvā pludmale ar nosaukumu "Flamingo beach".

Flamingo pludmale atrodas uz nelielas saliņas Venecuēlas krastos. Tur plašāk izpletusies sala ar nosaukumu "Aruba", bet astoņu minūšu brauciena attālumā ar ūdens taksi iespējams nokļūt uz nelielas salas, kas pieder kūrortam "Renaissance Hotel". Kā skaidrots mājaslapā, tā ir privāta un pieejama tikai pieaugušajiem.

Šo vietu var baudīt viesnīcas viesi, bet tie, kuri šeit nav apmetušies, var iegādāties īpašu caurlaidi, lai izbaudītu salas maģisko atmosfēru, minēts "Culture trip". Tur iegūlušās baltas smiltis, kuras apskalo kristāldzidrs ūdens, kā arī apkārtni rotā palmas. Protams, vislielāko uzmanību šajā vietā izpelnījušies flamingo, kas nesteidzīgi pastaigās, ļaujot salas apmeklētājiem izbaudīt laiku kopā ar graciozajiem putniem. Tieši tiem par godu dots arī pludmales nosaukums.

Tūrisma ceļvedis "Visit Aruba" vēsta, ka Flamingo pludmalē temperatūra ir vienmēr patīkama, tikai jāņem vērā, ka ziemas sezonā (no decembra līdz aprīlim) apkārtnē būs daudz vairāk tūristu, kuri brīvdienās aizmukuši no ziemas un dzestrā laika. Savukārt pārējā laikā tūristu ir mazāk un arī cenas ir daudz pievilcīgākas un maciņam draudzīgākas. Plašāk lasi te.

Komodo sala, kur iespējams sastapt pasaulē lielāko ķirzaku

Foto: Shutterstock

Paciemošanos tāltālā un cilvēku neskartā salā noteikti ir daudzu ļaužu sapnis. Komodo sala Indonēzijā varētu būt daudzu sapņotāju galamērķis, taču tā ceļotājus vilina ne tikai ar to. Pirmkārt, salā meklējama kāda pludmale, kuras smiltis rotājas neierastā krāsā ("Pink Beach"), bet, otrkārt, uz salas mājo pasaulē lielāka ķirzaka.

Komodo sala ir viena no trim lielākajām saliņām, kas veido Komodo nacionālo parku. Šis parks galvenokārt slavens sava izteiksmīgā iedzīvotāja dēļ – šo vietu par mājvietu sauc "Komodo pūķis" jeb lielākā ķirzaka pasaulē, kas ieguvusi šis salas vārdu, minēts "Indonesia Travel". Tieši šīs ķirzakas dēļ uz pludmali ieteicams doties gida pavadībā. Par spīti bīstamajam, tomēr diženajam dzīvniekam, salas apmeklējums pavisam noteikti ir tā vērts. Un daudzi tūristi to ir pierādījuši!

Galapagu salas


Foto: Shutterstock
Galapagu salas piedāvā unikālu, pārsvarā cilvēka klātbūtnes neskartu dabu. Tieši šo salu faunas daudzveidība iedvesmoja Čārlza Darvina pētījumus, kuru rezultātā radās viņa evolūcijas teorija.

Galapagu salās vienlaikus mīt auksto ūdeņu un tropu zivis, pingvīni, jūras lauvas, haizivis, milzu bruņurupuči un iguānas. Floras un faunas krāšņuma un daudzveidības dēļ daudziem dabas mīļotājiem arhipelāgs ir sapņu galamērķu saraksta pašā sākumā.
Plašāk par tur sastopamajiem dzīvniekiem un pašu salu lasi te.

Sudraba sala – ekonomiskāks variants tiem, kas sapņo par Galapagu salām

Foto: Kristiāna Mārtinsone

"Isla de la Plata" jeb tulkojumā no spāņu valodas – Sudraba sala. Šī sala tiek dēvēta par nabagu Galapagu salām vai mazajām Galapagu salām. Kas svarīgi – šo salu apceļot ir daudz ekonomiskāk nekā iepriekšminētās diženās salas ar bagātīgo faunu un floru, taču arī Sudraba sala prot pārsteigt.

Sudraba sala pieder "Machalilla" nacionālajam parkam ("Parque Nacional Machalilla"), kas dibināts 1979. gadā. Lai arī ne tik zināmas, tas daudz savā bagātībā neatpaliek – tur var izbaudīt gan jūras lauvu, gan delfīnu un, protams, kuprvaļu kompāniju. Populāru šo salu ir padarījuši tieši zilkājainie un simpātiskie putni ("Sula nebouxii"). Tāpat tur iespējams sastapt arī skaistus jūras bruņurupučus. Arī snorkelēšana kopā ar simtiem dažādu krāsu zivtiņu tuvajā korallī būs ideāls punkts uz "i".
Foto: Kristiāna Mārtinsone

Ar latviešu ceļotājas pieredzi šajā salā vari iepazīties te, kur arī atradīsi praktiskus padomus, ja izvēlēsies turp doties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!