Spļaujošā strūklaka
Ekrānos redzamas 1000 pietuvinātas cilvēku sejas, kuras, sistemātiski mijiedarbojoties, mainās, minēts "Wanderlust". Lielās sejas, kas attēlotas uz ekrāniem, sasmaidās, apmainās grimasēm, līdz beidzot par lielu prieku ļaudīm sāk spļaut ūdeni viens otra virzienā melnā, gaismu atstarojošā baseinā.
Strūklaka atvērta 2004. gadā, un kopš tā laika ir iemantojusi gan iedzīvotāju, gan pilsētas viesu sirdis, priecējot interesentus vēl joprojām.
Protams, Čikāgā ir vēl lērums vietu, ko apskatīt, ja sanācis tur aizbraukt ceļojumā. Interesantas apskates vietas atradīsi šeit.
Strūklaka, kas atgādina buru laivu
Vienkārša, taču skaista – tieši tāda ir strūklaka Valensijā, Spānijā, kura plašāk pazīstama pēc nosaukuma "Barco de Agua", minēts "Wanderlust".
Šīs strūklakas aprisēs vērojams laivas veidols. Lai arī pats strūklakas korpuss sastāv tikai no šķietami nepilnīga rāmja, tieši pateicoties plūstošajam ūdenim saredzamas buru laivas atveids. Strūklaka meklējama Baleāru jūras piekrastē, un īpaši romantiski izskatās saulrietā.
Ko vēl apskatīt, ja ceļi veduši uz Valensiju, atradīsi latviešu ceļotājas stāstā te.
Apaugusī milža galva, no kura mutes veļas ūdens šļakatas
Vatensa ir tirdzniecības pilsēta netālu no Insbrukas Austrijā. Tajā atrodas grandiozais apskates objekts – kristālu ražotāja "Swarovski" muzejs Kristāla pasaule ("Swarovski Kristallwelten").
Tā atpazīstamākais objekts ir strūklaka, kas paliks atmiņā ikvienam, kas to reiz redzējuši. Ar zāli noklāta milža galvas skulptūra, kas aprīkota ar sprauslu un divām lielām kristāla acīm, savukārt no milža mutes plūst ūdens. Naktī to izgaismo dažādās krāsās.
Strūklaku projektējis austriešu mākslinieks Andrē Hellers. Milža galva ir arī ieeja pašā muzejā. Skulptūras iekšpuse rotāta ar "Swarovski" stikla gabaliņiem – muzeja dibinātāji to dēvē par pasaulē lielāko kaleidoskopu.
Plašāk par Kristāla pasauli un tur apskatāmajām lietām lasi te.
Mēnessgaismas varavīksnes strūklaka
Pasaulē garākā tiltu strūklaka – tas ir stāsts par "Moonlight Rainbow Fountain" jeb Mēnessgaismas varavīksnes strūklaku, kas atklāta 2009 gadā.
Strūklaka atrodas Seulā, Dienvidkorejā, un iekļauj Banpo tiltu, kas pārbūvēts pār upi. Strūklaka prot pārsteigt – tā žilbina gan ar 380 ūdens strūklām, gan ar krāsainām gaismām, minēts "Visit Seul". Ūdens strūklas ir dinamiskas un saskan arī ar mūzikas ritmiem, veidojot fantastiskus šovus.
Runājot pat skaitļiem, pats tilts ir 1140 metrus garš, un no strūklakas minūtē izšļācas 190 tonnas ūdens, minēts "Wanderlust".
Strūklaka iekštelpās, kas sniedzas četru stāvu augstumā
Dubaijā viss ir greznāks un diženāks, un tas attiecas arī uz strūklakām. Lai arī pilsētā atrodamas vairākas vietas, kur par prieku iedzīvotājiem un pilsētas viesiem šļācas ūdens, tieši lielveikalā ("The Dubai Mall") esošā un 2009. gadā izveidotā strūklaka krietni atšķiras no pārējām.
"Divers Fountain" jeb Nirēju strūklaka atrodas iekštelpās un sniedzas no pirmā līdz pat ceturtajam stāvam. Tā ir 24 metrus augsta un visnotaļ iespaidīga. Īpašu uzmanību piesaista ne tikai šļakatas, kas gāžas gar stāvo sienu, bet arī izteiksmīgie strūklakas elementi jeb nirēji, kas izkārtoti gar visu sienu un pavisam noteikti piešķir īpašu akcentu šai instalācijai.
Ja plāno ceļojumu uz Dubaiju Apvienotajos Arābu Emirātos, te atradīsi citas ievērības vērtas vietas, ko apmeklēt, kā arī latviešu ceļotāja padomus, pošoties uz šo galamērķi.
Strūklaka kā tunelis
Lūk, "Túnel de las Sorpresas" jeb Pārsteigumu tunelis, kas meklējams Peru pilsētā Limā. Tas atrodas maģiskā teritorijā, ko plašāk pazīst pēc nosaukuma "Circuito Mágico del Agua". Tas interesentiem atvērās 2007. gadā un pārsteidz ar 13 dažādām strūklakām, tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka tas iemantojis iecienīta galamērķa statusu.
Iepriekšminētais Pārsteigumu tunelis, tāpat kā daudzas kompleksā esošās strūklakas, ir interaktīvs un piedāvā iespēju caur to iziet. Tiesa, lai nokļūtu no viena tuneļa gala līdz otram, būs nepieciešama apņēmība un pacietība, jo viens neveiksmīgs solis var rezultēties kārtīgā samirkšanā, tomēr sajūtas, ejot cauri šim ūdens tunelim, būs neaprakstāmas un visai sirreālas.
Peru prot savaldzināt ne tikai ar strūklakām, bet arī citiem tūrisma objektiem. Citas apskates vērtas vietas atradīsi šeit.
Bagātības strūklaka Singapūrā
Strūklaka, kas 1998. gadā ieguva Ginesa Pasaules rekorda titulu kā pasaulē lielākā strūklaka, ir apskatāma pie "Suntec City" iepirkšanās kompleksa Singapūrā.
"Fountain of Wealth" jeb Bagātības strūklaka savos izmēros ir visai ievērojama – bronzas riņķa diametrs ir 21 metrs, bet četri pīlāri, kas to tur, ir nepilnus 14 metrus gari. Kopā strūklakas konstrukcijas platība aizņem nepilnus 1700 kvadrātmetrus, skaidrots "Culture Trip".
Interesanti, ka tās apmeklētāji tiek aicināti ne vien mest strūklakā monētas, bet arī ņemt tās atpakaļ. Dienas gaitā strūklaka tiek izslēgta, un cilvēki drīkst paņemt strūklakā esošās monētas, kas kalpo kā veiksmes talismani. Strūklaka darbojas katru dienu no pulksten 9 no rīta līdz 10 vakarā.
Ko vēl apskatīt Singapūrā, meklē te.