Lāčupītes dendrārijs, kas kļuvis par iecienītu pastaigu vietu Latvijas apceļotāju vidū, aizsācies kā Igora Medņa hobijs un vaļasprieks 1959. gadā, skaidrots Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā. Laika gaitā, dendrārijam veltot visu savu brīvo laiku, Mednis savācis ievērojamu koku un krūmu kolekciju, kuras izejas materiāls iegūts gan tepat Latvijā, gan kaimiņos Igaunijā un Lietuvā, gan arī no tālākām teritorijām. Šobrīd parks stiepjas vairāk nekā septiņu hektāru platībā un tur iespējams atrast 60 skujkoku un 350 lapkoku sugas, minēts ceļvedī "Visit Tukums".
Braucot pa Talsu šoseju (uzreiz aiz Klapkalnciema) jūras pusē ir norāde uz Lāčupītes dabas taku. Pie tās jādodas pa smilšaino ceļu jūras virzienā, bet, pārejot pāri tiltiņam, pie informācijas stenda pirms Latvijas valsts mežu koka plāksnes jānogriežas pa kreisi, nevis jādodas pa koka laipu uz jūru.
Kādu gabaliņu ejot gar upītes krastu, drīz vien skatam paveras prāva valriekstu birzs, kur gar malām pavasarī dzelteniem ziediem zied bārbeles. Taču, dodoties tālāk pa krasta kori, ik pa brīdim redzamas gan neparastu šķirņu egles, gan citi svešzemju augi. Pēc pārsimts metriem skatam paveras arī īstā pasaku valstība – viss mežs ir pilns ar milzīgiem rododendriem, kas jo īpaši tagad – maijā un jūnija sākumā – zied un pasakaini smaržo.
Skaisto rododendru ieskauti, atrodami arī nelieli pasaku namiņi, kā arī apskatāms dendroloģiskā parka autora Igora Medņa piemiņas akmens.