Ķīnā atklāts augstākais un garākais gājēju tilts ar stikla grīdu - 19
Foto: Reuters/Scanpix
Ja nebīsties augstuma un mazliet vējā šūpojoša pamata zem kājām, šis būs īstais piedzīvojums tev. Šoreiz "Tūrisma Gids" virutāli iepazīstina ar pieciem interesantiem un aizu šķērsojošiem trošu tiltiem pasaulē. Vai tu kādreiz vēlētos šķērsot kādu no tiem?

Ķīnā


Gājēju tilts Ķīnā (titulattēlā) daudziem drošsiržiem pavisam noteikti ies pie sirds. Tas stiepjas pāri iespaidīgajam "Zhangjiajie" kanjonam un tūristiem pieejams kļuva 2016. gadā.

Pārvietošanos pa šo tiltu kutelīgu padara tas, ka tam ir stikla grīda, bet zem tās – 300 metrus dziļa aiza. Tieši šis aspekts piešķir tiltam īpašu vērtību, jo, lūkojoties zem kājām, iespējams redzēt neskarto dabu.

Pats tilts ir 430 metrus garš un sešus metrus plats. Plašāk lasi te.

Austrijā

Foto: Publicitātes foto

Lūk, arī tilts Austrijā – "Highline179", kas dižojas gan ar iespaidīgiem skaitļiem, gan skatiem! Tilts virs Alpu koku galotnēm savieno divas pilis – Klaudijas fortu vienā kalna galā un Ērenbergas pilsdrupas otrā, padarot šo vietu divtik maģisku.

Tilts ir 405 metrus garš un savulaik bija arī garākais savā kategorijā. Tas atrodas 114,6 metru augstumā un ir 1,2 metrus plats. Kā skaidrots, uz tā vienlaicīgi var atrasties pat 500 cilvēku.
Tilts apmeklētājus priecē no 2014. gada.

Vācijā


Foto: Vida Press

Gaierlejas trošu tilts Vācijā ir visai ievērojams. Tā konstrukcijas sniedzas pāri mežu galotnēm netālu no slavenās vīna upes Mozeles ielejas, tieši Hunsrika kalnu sirdī.

Trošu tilts ir izmēros iespaidīgs – tas ir 360 metrus garš un piedzīvojumu meklētājiem piedāvā izbaudīt unikālus mirkļus 100 metru augstumā virs plašās ielejas. Tilts būvēts pamatīgi, tā balsti ierakti un iemūrēti 25 metrus dziļi zemē. Tāpat tas nostiprināts ar trosēm, kas palīdzēšot to noturēt stabili arī liela vēja laikā, lai tas ļoti nešūpotos. Protams, tilts šūpojas tik un tā.

Vienlaicīgi uz šī trošu tilta var atrasties 120 cilvēki. Plašāk lasi te.

Šveicē

Foto: AP/Scanpix

Šķērsojot šo burvīgo tiltu Šveicē, paveras pasakains skats uz Matehornu un Veishornu, kā arī Bernes Alpiem.
494 metrus garais tilts atrodas starp diviem Šveices ciematiem – Cermati ("Zermatt") un Gračenu ("Grachen"). Ielejas šķērsošana vidēji aizņem trīs līdz četras stundas, taču, ejot pa tiltu, kas slejas aptuveni 85 metrus virs zemes, otrā pusē iespējams nonākt aptuveni 10 minūtēs.

Augstums šajā vietā ir visnotaļ liels, tāpēc cilvēkiem, kuriem bail, gājienu pār šo tiltu vajadzētu apdomāt divreiz. Cernates tūrisma centra pārstāvji interesentiem iesaka šo tiltu šķērsot lielākā kompānijā, nevis individuāli, jo, paraugoties uz leju, cilvēkam var sareibt galva. Ja kompānijā būs vēl kāds, šis cilvēks varēs otru pasargāt. Plašāk lasi te.

Krievijā

Foto: Andra Briekmane

Ja esi Sočos, Krievijā, vērts doties uz "Skypark". Tas ir aktīvās atpūtas parks pa ceļam no Lielajiem Sočiem uz kalnu kūrortiem.
Tas ir 439 metrus garš un sniedzas 207 metru augstumā. No tā var izlēkt ar gumiju, bet var arī vienkārši pāriet pāri milzīgajai ielejai, kur lejā šņākdama traucas Mzimta, un baudīt skatu.

Atpakaļ var nākt pa to pašu ceļu, bet var laisties arī pa trosi. Parkā var izbraukt arī ar ko līdzīgu "Zērglim" Siguldā, atrakcijas laikā braucēji sasniedzot pat 120 kilometrus stundā. Asas izjūtas un smiekli garantēti. Plašāk lasi te.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!