Lai gan tradicionāli ūdenskritums veidojas vietās, kur mainās gultnes augstums, kā rezultātā krīt ūdens, cilvēkiem labpaticies šo veidojumu mākslīgi veidot arī citās vietās. Kā piemēru var minēt Ķīnā esošos ūdenskritumus, no kuriem viens plūst pāri debesskrāpja malai, bet otrs – izveidots pie milzu stikla platformas. Lai gan tie nav ūdenskritumi standarta versijā, skati patiesi ir iespaidīgi!
Esam stāstījuši par "lipīgo" ūdenskritumu, pa kuru iespējams kāpt augšup, kā arī Lielo Šokolādes ūdenskritumu, kas izskatās gluži kā dzēriens kakao krūzē un vērojams vien dažas reizes gadā, taču pasaulē ir vairāki dabīgie ūdenskritumi, kas saucami par ievērības cienīgiem savas atrašanās vietas dēļ. Kā piemēru var minēt iespaidīgo skatu Austrijā, kad ūdenskritums gāžas starp ēku mūriem.
Turpinājumā lasi un uzzini vairāk par ūdenskritumiem, kā arī veidojumiem, kas tiem līdzinās pēc skata, kuri pārsteidz ar atrašanās vietu, plūdumu un savdabīgo "raksturu".
Varena skatu platforma Ķīnā, kuru papildina mākslīgi veidots ūdenskritums
Pastaigu takas un skatu platformas augstu gaisā pavisam noteikti ir tūrisma objekti, kas izkausējuši tūristu sirdis. Un šis ir viens no tiem objektiem, kas prot sajūsmināt!
Šādu vietu iespējams atrast Ķīnā (precīzāk – "Guangdong"), kur, skarbu kalnu ieskauts, atrodas Debesu koridors ("Sky Corridor").
Kas interesanti, šo platformu papildina arī mākslīgi veidots ūdenskritums, kas gāžas lejup 500 metrus dziļajā aizā, skaidrots "Culture Trip". Skaists skats ir arī vakarā, kad skatu platformu izgaismo divi tūkstoši gaismiņu. Turklāt, kā minēts portālā "Msn", ūdenskritums ir muzikāls, apmeklētājiem dodot iespēju raudzīties uz interesantu šovu.
Savdabīgs 'ūdenskritums' bezdibenī, kas rotā ezeru Kalifornijā
Visai unikāls skats paveras tiem, kas nonākuši Kalifornijā, ASV, pie ezera, kas plašāk pazīstams pēc nosaukuma "Berryessa". Tur atrodas neparasts caurums jeb "ūdenskritums" bezdibenī.
Vietējie gadu gaitā to saukuši visādi – arī par Svēto caurumu. Šis caurums ir daļa no "Monticello" dambja, kas celts 60. gados, skaidrots "Atlas Obscura".
Tam gan ir nedaudz praktiskāks izskaidrojums, nekā vienkārši skaists dambja papildinājums. Kad ūdens līmenis ezerā uzkrājies jau pietiekamā daudzumā, tas gāžas lejup pa 22 metrus plato un 75 metrus garo cauruli. Tālāk ūdens veic vairāk nekā 600 metru garu ceļu līdz tuvējai upei, tā stabilizējot vienmērīgu līmeni un palīdzot novērst applūšanu, skaidro "National Geographic".
Lasīt vairāk
Skaists ūdenskritums Austrijā, kas iekārtojies starp ēku mūriem
"Gasteiner Wasserfall" Austrijā pavisam noteikti piesaista tūristus sava krāšņuma, iespaidīgo ūdens šļakatu un arī interesantās atrašanās vietas dēļ. Tas iekārtojies apdzīvotā vietā un interesentiem ir ērti pieejams.
Klinšu uz mežu ieskauts, šis ūdenskritums izveidojies, pateicoties kalnu upītei. Pats ūdenskritums sniedzas 341 metra garumā un šļakst trīs stāvos, skaidro "Lonely Planet". Viena no pateicīgākajām vietām, kur nolūkoties uz šo dabas brīnumu, ir tieši starp māju mūriem, kur ūdenskritums skaisti iekārtojies un ir ērti pārredzams no vairākiem skatupunktiem.
Viens no tiem ir arī senatnīgais akmens tiltiņš, kas glīti iederas ainavā. Tas celts 1840. gadā, bet uzlabots 1927., minēts tūrisma ceļvedī "Gastein".
Dabas pavedieni betona džungļos: iespaidīgais ūdenskritums, kas plūst pār debesskrāpja sienām
Tie, kas, atrodoties pilsētā, allaž sūkstās par to, ka ir vēlēšanās pabūt pie dabas, noteikti priecāsies par kādu nupat izveidotu tūrismu apskates objektu Ķīnā. Tur pār stiklota debesskrāpja sienām veļas ūdens, iedzīvotāju un pilsētas viesu priekam paverot skatu uz iespaidīgu ūdenskritumu.
Iespaidīgais ūdenskritums betona džungļos ir kā daļa no "Liebian" ēkas, kas atrodas pilsētas biznesa centra teritorijā. Pati ēka jeb debesskrāpis sniedzas 121 metru augstumā, bet ūdenskritums – 108, ziņo "Daily Mail".
Lai arī ūdenskritums ir veidots kā tūristu piesaistes objekts šajā apkaimē, to savām acīm vērot jebkurā mirklī un diennakts laikā nav iespējams. Ūdens instalācija patērē gana daudz elektrības, kas līdzvērtīga aptuveni 100 eiro stundā. Taupības nolūkos katru dienu ūdenskritums priecē ļaudis vien aptuveni 10 līdz 20 minūtes, bet ilgāk tas tiek "ieslēgts" kādos īpašos pilsētas notikumos.
300 metrus dziļa aiza, ko izdaiļo seši ūdenskritumi
Starp Madagaskaru un Maurīciju salām atrodama sala ar nosaukumu "Réunion". Lai arī grūti sasniedzama, tā prot pārsteigt ar diženiem dabas brīnumiem. Un viens no tiem ir "Trou de Fer".
Šī aiza var dižoties ar aptuveni 300 metru dziļumu, kas radies, pateicoties sabrukušam vulkāna krāterim. Aizas dibens un ikviens kaktiņš pilnībā pirmo reizi tika izpētīts 1989. gadā. Tiesa, nebija jau tā, ka ziņkārīgie to nemēģināja darīt pirms tam, bet neviens līdz šim gadam nebija atgriezies dzīvs, minēts "Atlas Obscura".
Pašu aizu ieskauj seši skaisti ūdenskritumi, kas ar milzu šļakatām gāžas pāri stāvajām klints sienām, padarot skatu un šo vietu divtik īpašu. Tiesa, ja laikapstākļi nav bijuši atbilstoši, daži no tiem mēdz periodiski izžūt.